Версія для друку

Тернополянам поради: чому варто полоскати одяг

Опубліковано в Життя краю Автор  Анна Семенків 30.12.2019

Кожним господарям хочеться, щоб речі були відіпрані якісно і не втратили свій вигляд. Адже прання - справа тонка і вимагає знання деяких правил. Одним із них не варто нехтувати – завше полоскати одяг після ручного чи машинного прання.

Добре виполощений одяг матиме приємний вигляд, до того ж від нього не віддаватиме неприємним запахом порошку. При ручному полосканні враховуйте, що кількість полоскань можна скоротити, кожен раз, добре віджимаючи білизну. Не викручуйте білизну з шовку і синтетичних тканин. Таку білизна краще просто легко віджати.

Вироби із лляних тканин і бавовни краще полоскати в три етапи: спочатку, в гарячій воді, щоб видалити всі залишки миючого засобу, потім прополоскати в теплій воді, і наступні рази - в холодній. Речі з вовни потрібно полоскати в теплій воді, не вище 40 градусів з використанням розчину нашатирного спирту. Вовняні речі, як і шовкові, краще не викручувати, а легко віджати.

Як поділилася порадами тернопільська швачка Діана Галицька, не прополоскані речі можуть викликати дискомфорт при носінні.

—  У когось може бути алергія на пральних порошок та інші засоби для прання. Якщо лінуватиметеся і добре не прополощете одяг, можете від цього отримати сухість, подразнення шкіри, алергічну реакцію. Взагалі, бажано полоскати речі два-три рази. Перед пранням сильно забруднену білизну найкраще спочатку замочити у спеціальному розчині. Прального порошку для замочування потрібно менше, ніж для прання, — наголосила жінка.