Тернополянин відстояв своє право на пенсію

Опубліковано в Новини Автор  28.03.2018

Тернопільське об’єднане управління Пенсійного фонду України відмовило тернополянину - внутрішньо переміщеній особі, у призначенні пенсії за вислугою років на пільгових умовах за Списком № 1. За допомогою житель міста звернувся до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Завдяки фахівчині центру тернополянин скоро отримуватиме пенсію:

- Працівниця центру Світлана Нужда підготувала та направила адміністративний позов до Тернопільського окружного адміністративного суду про визнання дій управління Пенсійного фонду неправомірними та зобов’язання врахувати період роботи клієнта з 1988 року по 2015 рік до пільгового стажу для розгляду справи по суті, - розповідають у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги. - Результатом судового засідання стало винесення 7 березня 2018 року суддею Тернопільського окружного адмінсуду постанови, якою адміністративний позов задоволено у повному обсязі.

Також у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги розповіли, що тернополянин довший час працював на шахтах:

- Згідно з вкладишем до трудової книжки чоловік працював в шахтоуправлінні «Шахтарське» електрослюсарем підземним з повним робочим днем під землею з 12.01.1992 по 07.12.1992 та з 20.12.1994 по 22.01.1996; в шахтоуправлінні «Постниківське» ШВО «Шахтарськвуголь» з 29.01.1996 по 20.03.2001 на посадах учня машиніста гірничих виймальних машин з повним робочим днем та електрослюсаря підземного з повним робочим днем в шахті; в ДП ДВАТ «Шахтоуправління «Шахтарське – Глибоке» з 02.04.2001 по 01.10.2015 на посадах електрослюсаря підземного з повним робочим днем під землею, машиніста гірничих виймальних машин з видобутку вугілля з повним робочим днем під землею, учня гірничого робітника очисного забою з повним робочим днем під землею, гірничого робітника очисного забою з повним робочим днем під землею, а тому має право а отримання пільгової пенсії за Списком № 1.

Незважаючи на вкладиш до трудової книги, який фактично підтверджував працю тернополянина, у Пенсійному фонді комісія із розгляду спірних питань щодо призначення та перерахунку пенсій 27 листопада 2017 року винесла протокол. Згідно документу заявнику було відмовлено у призначенні пенсії за Списком № 1 через відсутність пільгового стажу та документів, які би такий пільговий стаж підтверджували.

- Враховуючи Прикінцеві положення ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та положення ст. 14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), – за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років, - кажуть у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги та продовжують:

- Представники органу ПФ посилались на те, що відповідно до наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України «Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок» вкладиш без трудової книжки недійсний. Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі, коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків. Відповідно до вимоги наведеного вище нормативно-правового акту заявник на підтвердження свого пільгового стажу надав вкладиш до трудової книжки, а також копії наказів про проведення атестації робочих місць на підприємствах, де він працював. Однак, ці документи представники управління ПФ до уваги не прийняли, оскільки видані вони органом, який розміщений зараз на тимчасово окупованій території із відповідними печатками. Результатом судового засідання стало винесення 7 березня 2018 року суддею Тернопільського окружного адміністративного суду постанови, якою адміністративний позов задоволено у повному обсязі, - пояснили ситуацію у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

До слова, фахівці центру також нагадують, що тернополяни та жителі Тернопліьсьокго району можуть звертатися до них за безоплатними правовими консультаціями. Тернопільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташований за адресою: м. Тернопіль, вул. Шпитальна, 7. Контактний телефон: (0352) 52-15-20.

Крім того, в Україні цілодобово діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0-800-213-103. Зателефонувавши за ним, Ви зможете уточнити актуальну інформацію щодо осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, змін в законодавчій базі стосовно її надання, актуальні адреси та контакти центрів у всіх регіонах України. Ця телефонна лінія працює цілодобово. Дзвінки у межах України – безкоштовні.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.12.2022 soroka
Популярна американська компанія, яка виробляє меблі, розвиває бізнес на Тернопільщині
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся із керівництвом американської компанії Home Essentials. Home Essentials…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

VuwU5xVlQYg.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.