Копія найвідомішої ікони на Тернопіллі отримала благословення Папи Римського

Опубліковано в Новини Автор  23.10.2017

На урочистій літургії, що відбулася 15 жовтня на площі Святого Петра у Римі, з нагоди канонізації чотирьох мучеників та чотирьох святих, була присутня для публічного пошанування вірними з цілого світу копія чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої. Святіший отець Франциск, папа римський, благословив корону, що буде на іконі Богоматері. Це стало знаком чергового визнання та підтвердження її чудодійної сили. Варто відзначити, що коронація самої Зарваницької ікони відбулася рівно 150 років тому, і тоді це дійство звершив святіший отець Пій IX.
З благословення архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Василія (Семенюка) доставила ікону святішому Отцю офіційна делегація у такому складі: ректор Марійського духовного центру «Зарваниця», митрофорний протоієрей Володимир Фірман, голова товариства «Свята Софія», протоієрей Марко Семеген, судовий вікарій Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, протоієрей Роман Дутчак, настоятель парафії Сергія і Вакха (м.Рим) протоієрей Іван Кулик, настоятель храму Перенесення мощей св. отця Миколая (Тернопіль), ієрей Любомир Зозуляк та миряни.
Зважаючи на цю визначну подію, що відбулася у Ватикані, Зарваницьку ікону (копію), що вже прославилася чудами, протягом кількох місяців відновлювали у Червонограді. В 1922 році її написав знаний у наших краях митець Петро Холодний. За радянської влади, у часи підпілля УГКЦ, її таємно зберігали у приватному помешканні с. Зарваниця. За ці роки святиня дуже зруйнувалась. Тож після Всеукраїнської прощі в Зарваниці цьогоріч ікону Матері Божої Зарваницької відреставрували.
Коронація ікони - знакова подія для УГКЦ. Святіший отець Франциск, папа римський, благословив корону для чудотворної ікони Матері Божої Зарваницької, що стало актом чергового визнання її у католицькому світі та підтвердженням чудодійної сили.
На урочистій літургії, яка відбулася на площі Святого Петра у Римі, понтифік молився перед іконою, а відтак вона стала доступна для публічного пошанування вірними з цілого світу.
Ікона перебуватиме певний час у храмі Святої Софії, храмі св.Сергія і Вакхи у Римі та окремих парафіях Італії, а відтак у січні 2018 року її буде доставлено в Україну. І вона, оновлена, осяяна Божественною короною, як і раніше, зустрічатиме паломників, всіх, хто приходить на поклін до неї, хто просить в неї заступництва.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

27.09.2022 soroka
Масажист Ігор Цап приїхав з Канади на Тернопільщину, щоб допомагати військовим проходити реабілітацію
Масажист, українець за походженням, Ігор Цап приїхав з Канади, де працював 32 роки, 22 з…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3787.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.