Державна податкова служба України рекомендує здійснювати повернення коштів у тій самій формі, у якій проводився розрахунок під час купівлі товарів, робіт чи послуг. Це спрощує облік торговельної виручки. Водночас підприємець може змінити спосіб повернення коштів за умови попередньої згоди покупця.
Відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12 травня 1991 року№ 1023-XII (Закон), під час розірвання договору купівлі-продажу розрахунки зі споживачем проводяться виходячи з ціни товару на момент його придбання. Сума, сплачена за товар, підлягає поверненню в день розірвання договору, а якщо це неможливо – у погоджений сторонами термін, але не пізніше ніж протягом семи днів.
Крім того, абз. 3 ч. 1 ст. 9 цього Закону визначає, що обмін товару належної якості можливий за умови, що він не був у використанні, зберіг свій товарний вигляд, споживчі властивості, пломби та ярлики. Також покупець має надати розрахунковий документ (чек) або його електронний аналог – QR-код із ПРРО чи електронний документ, надісланий на телефон або e-mail.
Таким чином, якщо між продавцем і покупцем погоджено спосіб та строки повернення коштів (у межах передбачених законом термінів), форма повернення – готівкова чи безготівкова – може бути змінена.