У заповіднику на Тернопільщині розквітли перші первоцвіти (фотофакт)

Опубліковано в Новини 13.02.2024

У Природному заповіднику “Медобори” розквітли перші цього року первоцвіти.

Про це повідомили у заповіднику.

– Не дочекавшись кінця зими, тендітні і вишукані перші весняні квіти пробуджуються від довгого зимового сну. Низькі температури для них не страшні, їх цибулини прокидаються навіть в сильно замерзлому ґрунті. Підсніжник білосніжний,  шафран Гейфеля, сон великий і широколистий, горицвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша)  та багато інших весняних видів зростають на території природного заповідника "Медобори", – кажуть у заповіднику. 

З настанням весни, в заповіднику працівниками служби державної охорони ПЗФ здійснюється посилене патрулювання місць зростання ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України видів рослин.

– На жаль, часто їх зривають, не задумуючись, яку шкоду наносять екосистемі. Нагадуємо, що порушниками закону є збирачі, продавці та покупці червонокнижних видів рослин. Станьте активними учасниками збереження первоцвітів, – кажуть у заповіднику.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.05.2024 soroka
Стартував Всеукраїнський проєкт «Української команди» «Оберіг для військових»
Волонтерський штаб «Українська команда» розпочинає Всеукраїнський проєкт «Оберіг для військових». Він передбачає, що маленькі українці…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3815.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.