У тернопільському музеї показали роботи майстра з Чорткова, який дає деревам друге життя (фоторепортаж)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  soroka 05.07.2022

У Тернопільському обласному художньому музеї сьогодні відкрили виставку різьби по дереву та коренепластики чортків'янина Віктора Боркути.

Експозиція під назвою «Друге життя» зібрала у Тернополі десятки митців, рідних та друзів майстра. Загалом на виставці представлено 89 робіт Віктора Боркути.

Трухляві пеньки, гілки, каміння чоловік перетворює на тварин, людей та навіть янголів. Каже, джерелом натхнення для нього є природа.

Часто я уявляю готову роботу ще в лісі, коли приходжу туди у пошуках нових матеріалів. Приглядаюся, аби побачити, що можна проявити у тому дереві. Інколи буває складно доставити пеньок чи гілки з лісу, бо деревина часто дуже важка, – розповів Віктор Боркута.

Майстер зазначає, на його творчість дуже вплинула війна.

Через постійні хвилювання та невтішні новини у мене зникла зосередженість. Інколи дуже важко взятися за роботу. Але треба працювати, бо є домовленості! наголосив Віткор Боркута.

Відвідала виставку мисткиня з Києва Ольга Біленко, яка тимчасово перебуває у Чорткові. У музеї також представили дві її роботи.

Виставка діятиме до 31 липня.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

08.08.2022 soroka
«Дасть можливість показати справжнє лице росії»: народний депутат з Тернополя закликає підтримати важливий кінопроект (відео)
Народний депутат з Тернополя Андрій Богданець на своїй сторінці у Facebook закликає підтримати проект, який…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.