Катальповий рай у Тернополі: у місті розцвіли екзотичні дерева (фоторепортаж)

Опубліковано в Фоторепортажі Автор  Мар'яна Креховець 07.07.2020

У наступні кілька тижнів містяни матимуть нагоду помилуватися цвітінням катальп ꟷ екзотичних дерев, що вже як кілька років ростуть у Тернополі.

Висаджувати катальпи у місті розпочали ще раніше у рамках реалізації місцевої природоохоронної програми, що проходить під гаслом: «Перетворимо тополину пісню у катальповий рай». Старі та аварійні тополі поступово замінюють на катальпи.  Тому зараз їх можна зустріти не лише у місцевих парках, але й на центральних вулицях.

Катальпу також інколи називають «слоновими вухами» через її листки: яскраво-зелені, у формі серця. Вони добре створюють затінок та гарно вбирають вологу. Влітку на деревах розпускаються білого або жовтуватого кольору квіти, що мають ванільно-жасминовий аромат.

  До слова, у Тернополі висаджено катальпову алею протяжністю близько 1,5 км, що носить назву «Файне місто Тернопіль». Вона внесена в Книгу рекордів Тернополя як найдовша в Україні катальпова алея.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

04.08.2022 soroka
ФГ «ГАДЗ» презентувало продукцію на найбільшій світовій виставці органічних продуктів
Фермерське господарство «ГАДЗ» взяло участь у найбільшій світовій виставці органічних продуктів «Biofach 2022», яка відбулася…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

VuwU5xVlQYg.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.