П'ятниця, 14 березня 2025 17:57 оновлено 14.03.2025 Життя краю

Тернополянка оживила старовинне фото міста за допомогою штучного інтелекту (відео)

Тернополянка оживила старовинне фото міста за допомогою штучного інтелекту (відео)
Тернополянка Марта Журавель, моушн-дизайнерка, яка займається анімацією, використала штучний інтелект, щоб оживити старовинну фотографію міста.
 
У результаті на історичному знімку костелу, зробленому з ракурсу сучасного бульвару Тараса Шевченка, можна побачити рух – люди ходять, спілкуються, місто ніби оживає.
 
Марта давно бачила це фото на просторах інтернету, а нещодавно вирішила спробувати відтворити його у русі.
Дівчина каже, цей процес не є складним. Вона написала промпт (текстову команду) для штучного інтелекту, який згенерував анімацію.
 
– Я використала спеціальну програму для генерації відео. Просила, щоб люди виглядали природно – ходили, говорили, взаємодіяли між собою. Результат вийшов цікавим, хоч місцями можна помітити артефакти: розмиті обличчя, дрібні помилки. Але штучний інтелект постійно вдосконалюється. Думаю, з часом такі відео стануть ще реалістичнішими, –розповідає Марта Журавель.
 
Дівчина додає, штучний інтелект працює так, як людський мозок. Він вдосконалюється, коли робить щось нове, тож невдовзі це відкриє нові можливості для роботи з історичними фото.
 
Back to Top