«Якщо гуманно чекатимете своєї черги на кордоні з Ташкентом – прочекаєте два дні», — тернопільський мандрівник

Опубліковано в Подорож вихідного дня Автор  22.06.2018

Тернополянин Олег Кошла, якому за майже 5 років вдалося побувати у 49-ти країнах, нещодавно протягом восьми днів об’їздив країни Центральної Азії – Таджикистан, Киргизстан, Узбекистан всього за 150 доларів.

Як розповів мандрівник, у дорогу він узяв 200 доларів, адже більше грошей, на жаль, не мав. Аби перестрахуватися, позичив у колеги по роботі ще 50 доларів, тому що боявся, що будуть додаткові витрати чи незвичайні ситуації в дорозі. Як виявилося, зі своїх грошей він ще 50 доларів привіз додому після подорожі, тому вийшло навіть зекономити.

На жаль, не можна хоча б приблизно розрахувати, яку суму доведеться витратити на оплату транспорту, адже між містами країн Центральної Азії пролягають неабиякі відстані. Наприклад, щоб дістатися з Ташкенту в Алмату, потрібно подолати 860 км. Важливо, що якщо вам потрібно проїхати шлях невеличким автобусом, то потрібно сідати в той транспорт, де вже є пасажири. Інакше вам доведеться невідомо скільки часу чекати водія. Звичайно, таксі й автобуси зупиняються в дорозі для того, аби пасажири мали змогу сходити в туалет, поїсти. До речі, туалети на кордоні мене доволі зацікавили, адже чимось нагадали сільські туалети. Справді, нужники там – звичайнісінькі пророблені в бетоні заглибини, а туристи туди йдуть та ще й платять за послугу гроші. Завдяки цій мандрівці я переосмислив, що таке платні вбиральні. Тож якщо у вас на селі є щось на кшталт туалету, що має отвір – можете сміливо брати з відвідувачів по дві гривні, — розповів Олег Кошла.

Мандрівник розповів, що під час подорожі цікавим відкриттям для нього стали черги, точніше їхнє недотримання.

— Якщо ви коли-небудь ходили через Медику – піший кордон, то кількість людей, які проходять там, вам варто помножити в десять-двадцять разів. Саме такі черги ви можете побачити на кордоні між Киргизстаном і Ташкентом. Звичайно, там працює двадцять віконечок – пунктів з прикордонниками, які штампують документи. Отримати штамп ви можете швидко, проте «пробитися» до віконця буде дуже непросто. Там проходить чимало людей з величезними баулами, якими перехожі вас штовхають. На цьому пропускному пункті немає ніякого порядку черги – кожен намагається просунутися наперед, відтісняючи інших людей. Якщо ти гуманно чекатимеш своєї черги, то можеш простояти на кордоні два дні, — поділився подорожанин.

Чоловік розповів, що під час усієї мандрівки найбільше враження на нього справило місто Самарканд — найбільше за значенням у центральній частині Шовкового шляху. За словами подорожанина, ця перлина Сходу є неабиякою історичною окрасою в Узбекистані. У його старій частині розташовані сотні медресе (найбільш важливих будівель ісламської архітектури), палаців і приміщень для гаремів, а також цікавих музеїв, присвячених мистецтву і спадщині міста.

Фото Самарканда - з вільних джерел

Прокоментувати:

СОЦІУМ

19.01.2019 soroka biloboka
«Те, що Нафтогаз є прибутковою компанією – маячня», – Михайло Головко
Народний депутат України Михайло Головко вимагає, щоб керівництво НАК «Нафтогазу» відповіло за свої злодіяння. Нардеп…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3815.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.