Білим по темному: на Тернопільщині навколо церкви знайшли прихисток давні білі хрести

Опубліковано в Подорож вихідного дня Автор  Анна Семенків 16.08.2019

Найчистіший колір на землі увібрали в себе хрести зі старого кладовища у селі Возилів на Тернопільщині. Хрести та надгробки на давніх похованнях тільки ззовні світять білизною, яку місцеві час від часу оновлюють. Наче хочуть прикрасити, прибілити той сірий камінь, над яким познущалося минуле.

Заспокійливо біліють біля місцевої церкви. Хіба що вночі та білизна наганяє тремтіння на пізніх мандрівців, яких випадково заведе на стежку до старого цвинтаря. Та ще би не злякатися! Поміж темрявою світять декілька десятків фігур, наче привиди. Мовляв, чого шастаєте ночами, тривожите сон бездиханних.

 Аж ніяк не спокій зберігають у своєму примальованому кам’яному тілі могильні опори, на яких збереглися різьблення-увічнення. Знову ж таки прибілені. Може вічний спокій і неземна тиша – супутник тих, кого на кладовище остання стежка привела. Та у живих від оточення тих білих непорушних надгробків у душу вкрадається відчуття самотності і смутку.

Старий цвинтар у Возилові розташований навколо церкви, з двох сторін охоплюючи її територію. Тут збереглося кілька десятків кам'яних фігур та хрестів, деякі з них оздоблені майстерним різьбленням. На жаль, більшість хрестів імовірно були дерев'яними та не збереглися до сьогодні.

Фото - з мережі Інтернет

Прокоментувати:

СОЦІУМ

28.05.2020 soroka
"Карантин, звісно, спричинив економічні негаразди в Україні, але від них них потерпає весь світ", – Андрій Богданець
Введення карантину в Україні було правильним кроком. Хоч обмеження вплинули на стан економіки, але вони,…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.