У лісі на Тернопільщині до дерев похилилися хрести із закинутого кладовища

Опубліковано в Подорож вихідного дня Автор  Анна Семенків 08.07.2019

Чи то лісова земля вже не годна утримати надгробні хрести, плити, а чи то пак більше шукачі коштовностей доклали рук, та могильний камінь у закинутому кладовищі біля села Струсів Теребовлянського району на Тернопільщині, здається, живе своїм життям.

Якщо би випадковий мандрівник натрапив у лісі біля Струсова на забуте загадкове кладовище, мабуть, би на мить подумав, що перенісся у хоррор. Під пологом густого грабового лісу з-під трави світять каменем хрести, плити з написами. Десятки хрестів. Тут збереглося багато надмогильних пам’ятників з бетону й піщанику. А заворожує і, насамперед, викликає тремтіння в тілі те, що надгробки не лежать на своєму місті.

Наче вилізаючи з землі, могильний камінь, здавалося, розповзся по лісі. Ось декілька масивних хрестів притулилися до товстих стовбурів, ніби чекаючи від них опори. А потемнілі від моху та глини плити з пощербленим каменем скотилися набік, не маючи потуги знову звестися. Час від часу через густі хмари грабового листя сонячні промені глипають на той могильний хаос, кидаючи мереживо золотистих тіней на безладну старовину.

Фото - Роман Крих

Прокоментувати:

СОЦІУМ

20.07.2019 soroka-biloboka
У Тернополі виявили сайт із найбільш брудною політичною агітацією (ФОТО)
У ніч на 20 липня в Україні настав так званий «день тиші». Сьогодні політичним партіям…

Подорож вихідного дня

17.07.2019 Анна Семенків
У таємничій печері на Тернопільщині ховається монастир, де зі стіни «виростає» образ Ісуса
Серед непролазної зелені Борщівщини на Тернопільщини звисока над лісами, річкою Серет і її долиною нависають…

Місто в кадрі

DSC_3787.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.