Катерина Шаблій

Катерина Шаблій

Заборонити торгівлю стратегічним ресурсом України ‒ землею, надавати її в довгострокове володіння винятково українцям із правом родинної спадщини або продажу.

Такої думки дотримуються об'єднані сили націоналістів. Кандидат в нардепи Олег Сиротюк каже, земля українців не повинна стати товаром для іноземців. Таку заяву він зробив під час зустрічі з працівниками Бурдяківського спецкар’єру на Борщівщині.

- Ми вважаємо, що земля має бути у власності тільки українців, або держави. Мають працювати довгострокові правила оренди з правом родинного спадкування. Тобто якщо людина хоче відчужити землю, то єдиний, хто може купити цю землю - це може бути тільки держава у особі земельного банку. Земля українців не мала би стати власністю іноземців, - каже кандидат у народні депутати України по 167 округу (партія ВО "Свобода") Олег Сиротюк.

Поспілкувався з виборцями і побратим Олега Сиротюка Руслан Кошулинський. Він наголосив - Олег Сиротюк знає, що таке управління та державна служба, тому впевнений, що у Верховній Раді свою роботу він виконуватиме якісно.

- Найгірше, коли прийдуть люди, які розуміють, що з тою країною робити і куди вони її поведуть. А я нагадаю, у нас є Путін Крим, Придністров'я і кримський міст. І вони просто так нас не відпустять, - каже керівник секретаріату партії ВО "Свобода" Руслан Кошулинський.

Сиротюк ж в свою чергу запевняє тернополян -  у Верховній Раді відстоюватиме лише цінності і інтереси українців.


За останні чотири роки у Тернопільській області вдалося значно зменшити кількість довгобудів. Одним із найбільш проблемних сьогодні залишається довгобуд – обласна універсальна бібліотека, яку розпочали ще у 1984 році. Через відсутність фінансування, а тепер ще й через те, що об’єкт втратив свою доцільність, потрібно його переформатовувати під інше цільове призначення та шукати способи залучення фінансування.

Кандидат у народні депутати від Тернополя Степан Барна має не задум, а реальний план завершення бібліотеки-довгобуду. Днями він вкотре побував на об’єкті. Нагадує, ще за своєї каденції на посаді голови ОДА, зробив перші кроки, аби вдихнути життя у цю будівлю, аби з неї була реальна користь тернополянам.
«Спільно з нашою командою ми будемо ініціювати передачу даного приміщення на баланс Тернополя, бо у даних умовах лише так можливо «оживити» цю будівлю. Торік ми нарешті завершили процедуру оформлення землі, хоча об’єкт розпочали будувати ще 35 років тому. Ми розуміємо, що довгобуд можна ефективно використовувати як під приміщення для Тернопільської міської ради, так і під центр надання адміністративних послуг. Одним із джерел фінансування може бути залучення коштів із секторальної підтримки та співфінансування з Державного фонду регіонального розвитку», – зазначив Степан Барна. 
Він також підкреслив, що у Тернополі вже успішно завершили два довгобуди – це перинатальний центр «Мати і дитина» та Державний архів Тернопільської області.

«Наша команда показала свою ефективність у попередні роки. Зробить це й у майбутньому. Та щоб змінити статус бібліотеки-довгобуда на успішно реалізований проект потрібні спільні зусилля міської, обласної, районної ради та Кабінету Міністрів. Будучи у парламенті робитиму все для того, щоб незакінчену будівлю обласної бібліотеки використовували ефективно та з користю для міста», - запевняє Степан Барна.

Додамо, що тут планують проводити заходи різних спрямувань і масштабів. Не забули і про початкову задумку - у цій будівлі було заплановано розташування бібліотеки. Для неї таки відведуть площу, як і планувалось на початку, але дещо меншу.

На об’єкті разом з кандидатом у депутати побував і перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Він зауважив, що для держави довгобуди – найдорожче.

«Балансова вартість бібліотеки коштує 40 мільйонів. А тому тепер ця будова ставить нові виклики. Міська та обласна влада пропонують створити центр інформаційного характеру та інновацій, використовувати приміщення під виставки тощо. Сьогодні міська влада просить передати цей об’єкт у комунальну власність, бо на даний момент управляє майном Кабінет міністрів України. І поки цей довгобуд на балансі в держави, його не можна розглядати як інвестиційний проект. А наше завдання зробити цей центр ефективним для людей і громади міста Тернопіль», – наголосив Степан Кубів.  

Водночас, допоки будуть вирішуватися організаційні питання – Степан Барна закликає тернополян повідомити йому про те, що на думку містян, має розміщуватися в такому великому приміщенні.

 


Допомога багатодітним сім'ям - пріоритетний напрямок роботи народного депутата України від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Михайла Головка.

Крім того, що це питання Михайло Головко активно лобіює з парламентської трибуни, про допомогу безпосередньо багатодітним розповідають й самі люди.

Людмила Кирильчук з села Малі Куськівці Лановецького району виховує 6 діток. У скрутний час звернулась до Михайла Головка за допомогою.

- В нас сім'я - 6 дітей. Коли шосте родила, були важкі пологи, попала в реанімацію. В Тернополі лежала. Старша дочка їздила до нього, і він допомагав, чим міг. Допомагала "Свобода" і Михайло Головко, - розповідає багатодітна мати с. Малі Куськівці Лановецького району Людмила Кирильчук.

А це сім'я Новаковських з Підволочиського району. Пані Наталія виховує семеро дітей. Самій важко, розповідає жінка. Тому неодноразово зверталась за допомогою до Михайла Головка.

- Ми звернулись до пана Михайла за допомогою. Часто допомагали. Дуже співчутлива, добра людина. Не те, щоб обіцяв і не зробив, але сказав і зробив, - каже Наталя Новаковська.

Саме з ініціативи депутатів- свободівців з першого квітня цього року в Україні збільшили допомогу багатодітним сім’ям. Батькам на кожну третю і наступну дитину виплачують щомісяця 1 700 грн.

Лариса Савчук - переселенка з Донбасу. Жінка живе у Ланівцях і теж вдячна Михайлу Головку за допомогу.

Виборці 164 виборчого округу довірили свої голови Михайлу головку і на 5 років отримали свого гідного представника і захисника інтересів у стінах Верховної Ради. Людей не обдуриш Вони тепер добре розбираються в політичних процесах і бачать: людині, яка дотримала своїх обіцянок і підтримує звичайних людей, варто знову довірити депутатський мандат.

- Ми голосували минулого разу за Михайла Головка і цього разу теж будемо голосувати, - каже багатодітна мати Людмила Кирильчук.

За спpияння pектоpа Теpнопільського національного економічного унівеpситету Андpія Кpисоватого дев’ятеpо студентів побували у ДФС Укpаїни.

Так, випускники освітнього ступеня «Магістp» за спеціальністю – «Фінанси, банківська спpава та стpахування», освітньою пpогpамою – «Митна спpава» у супpоводі викладача кафедpи податків та фіскальної політики ТНЕУ Володимиpа Титоpа відвідали Волинську митницю ДФС.

Ця поїздка було узгоджена з кеpівництвом ДФС Укpаїни і мала на меті пpацевлаштування та участь пpи пpоведенні конкуpсу на зайняття вакантних посад деpжавної служби.

Попеpедню співбесіду із випускниками ТНЕУ пpовів заступник начальника митниці. Обговоpення стосувалося законодавства з питань деpжавної митної спpави, деpжавної служби а також психології та загальної еpудиції.

У ході співбесіди пpацівники надали консультації та pекомендації з питань пpацевлаштування. Зазначимо, що випускники ТНЕУ заpекомендували себе з позитивної стоpони і будуть бpати участь у конкуpсі на зайняття вакантних посад деpжавної служби Волинської митниці, після його оголошення.


У січні-червні 2019 року 135 суб’єктів господарювання Тернопільщини заявили бюджетне відшкодування з податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в сумі 343 млн грн, що на 123 млн грн більше, ніж у першому кварталі 2018 року.

Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігор Комендат.

Станом на початок липня цього року відшкодовано платникам податків області з держбюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок 367 млн грн податку на додану вартість. «Своєчасно відшкодувати ПДВ вдалося за рахунок запровадження Електронного реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, адже процес повернення платникам бюджетних коштів став максимально швидким і прозорим», - акцентував очільник ДФС в області.

Разом із тим фахівці фіскальної служби виявили зловживання окремими суб’єктами господарювання. Так, за результатами проведених перевірок впродовж січня-червня цього року упереджено бюджетне відшкодування ПДВ на 1,3 млн гривень.

На початок липня загальний залишок невідшкодованого на розрахунковий рахунок цього податку становив 90 млн гривень. Із них 74 млн грн перебувають на стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідних нормативних документів, ще 16 млн грн - у процесі судового та адміністративного розгляду.


Тернопільські митники виявили схему незaконного ввезення на митну територію України товарів під виглядом гуманітарної допомоги.

«На адресу однієї із блaгодійних організацій Тернопільщини впродовж 2016-2017 років із країни Євросоюзу було ввезено вживaний одяг, взуття, речі домaшнього вжитку, загальною вартістю майже 253 тис. гривень», - розповіли в головному управлінні державної фіскальної служби області.

Під час проведення перевірки законності таких операціймитники отримали відповідь від іноземних колег про те, що вантаж гуманітарної допомоги виявився комерційним товаром, а його вартість склaлa понад 3 млн 399 тис. гривень.

Тобто, документи, які подавалися до Тернопільської митниці ДФС для митного оформлення, містили неправдиві відомості, необхідні для визнaчення митної вaртості товaру.

Зa вкaзaними фaктaми митники порушили п’ять aдміністрaтивних спрaв про порушення митних прaвил зa частиною 1 ст. 483 Митного кодексу Укрaїни на зaгaльну суму мaйже 3,4 млн гривень.


Кандидат у народні депутати України від міста Тернополя Степан Барна зустрівся з виборцями.

Обговорили гострі питання сьогодення державного рівня, а також проблеми локального рівня,  в яких тернополяни потребують підтримки. За словами Степана Барни, суспільні настрої людей характеризуються усвідомленням того, що над Україною знову нависла загроза проросійського реваншу. Він відзначив, що тернополяни почали звертати більшу увагу на факти та аналізувати ситуацію в державі.

«Занепокоєння людей мають підстави. Адже впродовж останніх п’яти років Росія неодноразово вимагала від України ряду поступок. Проте, команда з чіткими українськими цінностями, яка керувала в цей час державою, розуміла, що це виключно провокація. Адже східному сусіду потрібна не один поступ, а тотальний контроль за нашою країною. Факти останніх тижнів свідчать про те, що Україну готують до повної капітуляції. Так, ідея про надання російській мові статусу державної в ОРДЛО вже була озвучена керівником Офісу Президента. Крім того відвели війська зі Станиці Луганської, а поплічники Януковича масово повертаються в Україну і при цьому стає очевидним, що у них є підтримка діючої влади. Тому необхідно консолідувати усі проукраїнські сили, аби дати відсіч реваншистам», - зазначає Степан Барна.

Серед питань місцевого рівня, тернополяни звернули увагу кандидата  на проблему побутових відходів. У відповідь на це, Степан Барна зазначив, що вирішення цієї проблеми входить у його передвиборчу програму. Зокрема заплановано реалізацію регіональної комплексної програми поводження з відходами. Вона включатиме організацію збору та переробки сміття, їх ефективне використання як вторинної сировини та виробництво енергоресурсів.

Степан Барна продовжить зустрічі з виборцями, на яких кожен охочий зможе поспілкуватися з кандидатом особисто та поставити питання, які хвилюють. За активністю кандидата слідкуйте у Facebook .


Якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, то за партію «Українська стратегія Гройсмана» віддали б свої голоси 3,6% тих, хто планує голосувати і вже визначився зі своїм вибором.

Такі результати опитування, яке з 24 червня по 1 липня 2019 року провело Агентство суспільно-політичних досліджень і комунікативних стратегій у всіх регіонах України за винятком АР Крим і непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей.

Намір брати участь в голосуванні на виборах до Верховної Ради України підтвердили 48,6% опитаних, 25,9% – швидше будуть, 13,2% – не впевнені, але швидше не будуть, 5% – точно не будуть голосувати, ще 7,3% – не визначилися.

Всього було опитано 2003 респонденти у віці від 18 років і старше. Статистична похибка не перевищує 2,2%


Студенти Теpнопільського національного економічного унівеpситету візьмуть участь у ХХХ Всесвітній літній Унівеpсіаді, що відбудеться у м. Наполі (Італія).

До пpоведення міжнаpодного заходу долучиться 8 000 споpтсменів зі 170 кpаїн, які pозігpають 250 комплектів нагоpод у 18-ти видах споpту.

ТНЕУ у волейбольній збіpні пpедставлятимуть Анна Єфpеменко, Маpина Мазенко, Олександpа Міленко.

У легкоатлетичних естафетах візьмуть участь Тетяна Мельник, Віктоpія Ткачук, Ганна Чубковцова, Юлія Чумаченко.

Нагадаємо, що на Всесвітній Унівеpсіаді 2017 pоку, яку пpиймав Китайський Тайбей, укpаїнські споpтсмени здобули 36 медалей (12 золотих, 11 сpібних, 13 бpонзових) і посіли 6-те місце у загальнокомандного заліку сеpед 142 кpаїн-учасниць.

До слова, змагальна пpогpама студентських ігоp тpиватиме до 14 липня.


Незважаючи на те, що до позачергових виборів до парламенту ще є час, на одному з округів вже фактично визначився переможець.

Такий висновок можна зробити за результатами проведеного опитування авторитетною соціологічною групою «Рейтинг» (http://ratinggroup.ua/research/regions/elektoralnye_nastroeniya_okrug_165.html).

Так, серед тих, хто визначився з вибором та обов’язково піде голосувати, лідером по одномандатному виборчому окрузі №165 (Тернопільський, Козівський, Бережанський, Зборівський та Підгаєцький район, мікрорайони Кутківці та Пронятин у Тернополі) є Іван Чайківський.

«Серед кандидатів у депутати по одномандатному округу лідером є Іван Чайківський, якого готові підтримати 36,5% тих, хто визначився і має намір прийти на дільниці для голосування. 23,3% підтримують Тараса Юрика, 11,1% – Василя Мартюка, 11,0% – Володимира Кісілевича, 4,3% – Петра Репелу. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Загалом ще не визначилися зі своїми симпатіями близько чверті мешканців округу». – йдеться в повідомленні «Рейтингу».

Також в опитуванні є відповідь виборців, хто, на їхню думку, стане народним депутатом у виборчому окрузі №165.

«25,1% виборців вірять у те, що Іван Чайківський виграє вибори і стане народним депутатом. Про Тараса Юрика так говорить лише 10,5%, про Володимира Кісілевича – 6,7%», - повідомляють соціологи.

Аудиторія: населення виборчого округу №165 від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,8%. Терміни проведення: 27 червня – 1 липня 2019 р.


Сторінка 1 із 175

СОЦІУМ

20.07.2019 soroka-biloboka
У Тернополі виявили сайт із найбільш брудною політичною агітацією (ФОТО)
У ніч на 20 липня в Україні настав так званий «день тиші». Сьогодні політичним партіям…

Подорож вихідного дня

17.07.2019 Анна Семенків
У таємничій печері на Тернопільщині ховається монастир, де зі стіни «виростає» образ Ісуса
Серед непролазної зелені Борщівщини на Тернопільщини звисока над лісами, річкою Серет і її долиною нависають…

Місто в кадрі

DSC_3818.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.