Тернополяни відчули силу піднесеного вірою до Бога чоловіка, рани якого пахли квітами

Автор  Анна Семенків П'ятниця, 13 квітня 2018 12:00

Коли на сцені гасне світло, а потім кілька прожекторів спрямовують на жінку в образі янгола, яка розповідає про диво-отця, на обличчях глядачів у залі виростає німе захоплення. Від актриси у білому вбранні важко відірвати погляд. Здається, якщо на секунду відволічешся, пропустиш хоч слово – ти втратиш для себе якусь частинку історії життя знаного на увесь світ містика, стигматика, чудотворця.

Відкривається завіса, і перед очами глядачів, які заздалегідь устигли зайняти у залі місця, постає довгоочікуване дійство – глибоко духовна вистава «Отець Піо - містик, стигматик, чудотворець». Вистава про небувале життя незвичайного падре Франческо Піо з невеличкого італійського містечка Петрельчіні. Отця, котрий на уділення Тайни Покаяння витрачав по 19 годин на добу, який був наділений даром пророцтва і часто знав долю душ померлих, який мав дар біолокації – здатність перебувати одночасно в кількох місцях, а стигмати котрого повсякчас виділяли приємний запах.

Духовна вистава про отця Піо, яку тернопільський люд побачив напередодні Великодніх свят у ПК «Березіль», – новинка для міського глядача. Лише прикро, що на безкоштовному дійстві, про котре неодноразово анонсувалося за кілька днів до заходу, глядацька зала була наполовину порожня. Ймовірно, люди або поринули у передсвяткову метушню, чи, можливо, тематика їм була не до смаку, або ж тут спрацював принцип «що безкоштовне – те менш вартісне».

Попри те, поціновувачі релігійних вистав, які відвідали тернопільську театр-студію, залишилися задоволені грою акторів. Про це свідчили гучні оплески, які лунали у залі після кожної дії. А протягом вистави гості уважно стежили за дійовими особами та не відволікалися, аби поділитися з сусідом по місцю дуками-враженнями. До того ж, ще на початку дійства містяни неабияк позитивно сприйняли вступне слово отця Василя Брони.

Власне, духовність, релігія завжди посідатиме чільне місце у житті людства, а такі речі, як стигматизм, неймовірні зцілення, Божі знамення на предметах завжди викликатимуть німий подив, душевний трепет. Сила Господня, на противагу зрозумілим явищам науки, породжуватиме покору та прийняття чудотворного єства навіть у серцях невіруючих. Саме тому сцени-розповіді про отця Піо, який завжди прагнув і все робив у світлі віри, який зцілював нею людей, глядачі прийняли хвилююче, проте із незначним ваганням, наче би пускали у свої душі віру у диво.

Та хіба ж легко повірити, що на тілі отця в одну мить з’явилися стигмати – видимі криваві рани в тих місцях, де вони знаходилися у розіп’ятого Ісуса Христа: на долонях, ступнях та боці. Рани ці були відкриті й кровоточили то сильніше, то слабше протягом 50-ти років. А пахли криваві місця квітковим ароматом… Також непросто прийняти, що духовник міг ночами не спати, розмовляючи з ангелами-хоронителями людей, які особисто не мали змоги прийти по допомогу до Піо.

Таємничо-релігійну атмосферу у залі «Березолю» створили і вдало підібрані ефекти – сухий дим, освітлення, допоміжне озвучення реплік. При цьому, мінімум декорацій не перешкоджали, а навпаки, давали змогу гостям зосередити головну увагу на ключових героях дійства – доброму і злому янголі. Хоча мене особисто дещо відволікало те, що, під час розповіді актриси про цікаві факти про падре Піо з Пєтрельчіні, мені доводилося перемикати увагу то на текст на великому екрані, то на жінку-оповідача. Та добра гра акторів, чергування балетних постановок з головними діями зробили свою справу. Зала відверто раділа з верховенства на сцені доброї сили над злою, як люди торжествують, коли світло перемагає  темряву у серцях грішників.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

19.01.2019 soroka biloboka
«Те, що Нафтогаз є прибутковою компанією – маячня», – Михайло Головко
Народний депутат України Михайло Головко вимагає, щоб керівництво НАК «Нафтогазу» відповіло за свої злодіяння. Нардеп…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3777.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.