Ця історія має таку силу, що змінює на краще життя того, хто її читає, – тернополянка про книгу Феннні Флеґґ «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»

Автор  Катерина Млиновська П'ятниця, 02 березня 2018 15:30

Одне велике кохання, дві-три зради, дрібка сліз, гумор за смаком,

готувати на вогні пристрасті.

Як це, жити з любов’ю до життя в усіх його проявах і вірою у власну перемогу? Відповідь на це та багато інших цікавих питань, безперечно, відома талановитій американській письменниці Фенні Флеґґ і ними вона ділиться у одному із найяскравіших своїх романів «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка». Роман написано у 1987 році, але він не втрачає актуальності і сьогодні, оскільки розповідає про одвічні цінності – любов, дружбу і взаємоповагу.

Хронологічно події відбуваються у двох часових лініях: сучасність, у якій головна героїня у будинку для престарілих знайомиться із балакучою старою леді, яка своїми оповідями й переносить читача у далекі 20-30-ті роки минулого століття, у невелике містечко південного американського  штату Алабама. Усі події в ньому так чи інакше пов’язані з кафе «Зупинка», коронною стравою якого є славнозвісні смажені зелені помідори (рецептом яких авторка, до речі, щедро поділилася в кінці роману).

У романі величезна кількість персонажів, у яких спочатку плутаєшся і з якими потім не хочеш розлучатися, а родзинки йому додають статті місцевої газети, у яких авторка поміж повідомлень про важливі і не дуже події з життя міста не забуває згадати й про те, де зараз перебуває і чим займається її друга половинка. Бо ж усім цікаво, чи не так?

Велика депресія, безгрошів’я, міжрасова неприязнь – усі ці загальнодержавні проблеми, здається не стосуються містечка Вісл-стоп, бо ж його мешканці – одна велика сім’я, що живе за своїми законами й готова до останнього захищати своїх мешканців.

Раджу цей роман до прочитання тим, хто цінує хороші, добрі історії про одвічні цінності та історії, в яких навіть крізь сльози лунає сміх.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

25.06.2019 soroka
Лідер Аграрної партії Михайло Поплавський відвідав фестиваль «Відродження українського села»
Лідер Аграрної партії Михайло Поплавський та його однопартійці відвідали Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3787.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.