Тернополяни, скажіть негативу «НІ»!

Автор  Олена Грицишин Четвер, 01 березня 2018 17:28

У наш інформаційний час ми вже звикли до величезного потоку негативних подій, який щодня виливається нам на голову. Ранок починається «не з кави», а з повідомлення про те, як минула ніч на Донбасі, скільки обстрілів, двохсотих, трьохсотих. Далі нам пропонують головні події: зліт курсу долара, чергові непорозуміння у Раді, конфлікт між США і Північною Кореєю, і на «десерт» кілька ДТП.

Приблизно такий заряд на весь день отримає кожен, хто послухає радіо, ввімкне телевізор, поки збирається на роботу, чи в дорозі почитає один із новинних сайтів на своєму смартфоні.

На ці думки мене наштовхнула, як не дивно, дитина. Був звичайнісінький день, коли до мене в гості прийшли сусіди: мама із двома доньками. Ми всі сиділи на кухні і пили чай. Моя мама забавлялась із восьмимісячною Ангелінкою і розмовляла із сусідкою Оксаною про рецепт аджики. Я ж спостерігала за першокласницею Марією, можна просто: круть-верть.

Того разу її увагу привернув «брехунець», що стояв на підвіконнику. Спочатку вона уважно перевірила на справність кнопку регулювання гучності, а потім ледве присунула до радіо дерев‘яну табуретку і уважно вслухалась у кожне слово, що лунало з динаміка.

У цей час саме йшла трансляція сесії Верховної Ради. Було видно, що дівчинку це неабияк зацікавило, бо вона просиділа на одному місці (!) цілих дві хвилини. І раптом дитина підставляє динамік до обличчя і каже, ніби у рацію: «Ні, дякую, нам такого не треба!» Присуває табуретку назад до столу і пропонує: «А давай краще я тобі покажу, як вже навчилася писати букву У!»

Це мене так розсмішило, але водночас і змусило задуматися. Ми пропускаємо все через себе, як губки, і не помічаємо, який це має вплив. Спочатку на нас, а згодом і на тих, з ким ми працюємо і кого любимо. Розглянемо таку формулу. Похмурий (або ще краще) дощовий ранок2 + особисті проблеми і переживання Х погані новини = песимістично налаштована, зла людина.

Очевидно, треба із цим боротися. Як? Все дуже просто. Варто лише інколи сказати «дякую, нам такого не треба!», посміхнутися і зробити щось хороше або корисне.

Олена Грицишин,

студентка ТНПУ ім. В. Гнатюка

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.06.2019 soroka
Ігор Побер: «Заява про розпуск парламенту значно підняла рейтинги президенту та його команді»
Конституційний суд визнав законним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Відповідне рішення ухвалили…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3764.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.