«Чи часто вам доводилось задумуватися, як воно - бути генієм?» – цікавиться тернополянка

Автор  Катерина Млиновська Понеділок, 26 лютого 2018 14:25

Узятися за книгу Сильвії Назар під назвою «Блискуючий розум» я вирішила після перегляду однойменного фільму (який, проте, виявився далеким від правди, але від того не менш захоплюючим). І жодного разу про своє рішення не пошкодувала. Це історія життя одного із геніїв сучасності, видатного математика, лауреата Нобелівської премії з економіки за внесок у розробку теорії ігор, це історія життя і боротьби по-справжньому сильної та неординарної особистості на ім’я Джон Неш. Боротьби, яке триває усе життя, боротьби, у якій перемогти неймовірно важко, адже боротися доводиться із самим собою.

Справа в тому, що коли усе життя іще було попереду, у Джона – вченого, який подавав великі надії, діагностували параноїдну шизофренію – хворобу, яка досі залишається до кінця не дослідженою і лікування якої не дає жодних гарантій. Якісь незрозумілі голоси все частіше й частіше лунали в його голові, змушуючи до найнезбагненніших вчинків: йому всюди ввижалися зрадники та шпигуни, від яких він утікав, змінюючи документи, хотів навіть позбутися громадянства. Як же важко, мабуть, доводилося його дружині! Саме так, цьому зарозумілому, егоїстичному і зосередженому виключно на власній геніальності відлюдьку таки вдалося створити родину, яка його любила попри все і до кінця була з ним.

Як ви уже, мабуть, зрозуміли, співпереживати такому героєві нелегко, але впродовж читання розумієш наскільки ця людина особлива. Адже саме завдяки наполегливій праці таких людей, до безумства закоханих у свою роботу ми знаємо про цей світ те, що знаємо.

На відміну від екранізації, яка зосереджена передусім на боротьбі Неша з галюцинаціями, книга є набагато більш ґрунтовним дослідженням його життя і діяльності. Авторка черпала інформацію з величезної кількості документів, інтерв’ю та листів, багато часу присвятила спілкуванню з родичами, знайомими, колегами. Тому будьте певні, що отримаєте достовірну й правдиву біографію. Роман «Блискучий розум» - це неймовірно точна і водночас емоційна історія, з якою вам безперечно варто познайомитись.

Катерина Млиновська 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

16.08.2022 soroka
Палатний: «Українська команда» передала для захисників рації та прибори нічного бачення
Волонтерський штаб «Українська команда» відправив на передову рації, прибори нічного бачення та інше спорядження для…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3815.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.