Тернополянка про майдан та неоголошену війну в творі Люко Дашвар

Автор  Дарина Гараган Четвер, 18 січня 2018 13:38

Ось і дочекалася вся країна виходу роману загадкової письменниці Люко Дашвар. Що справді тішить – книга не розчарує жодного із вірних прихильників авторки або ж того, хто вперше зважиться зазирнути у її світогляд.

Останні вже майже чотири роки – непростий час для нас усіх. Попри те, що на Сході йде неоголошена війна, якій передувала Революція Гідності, кожен живе своїм життям. Ми, як і раніше, навчаємось, працюємо, їздимо відпочивати, радіємо, сумуємо, кохаємо, та кожного з нас певною мірою лякають ці політичні ігри на виживання. Того, хто відстоював свої права на Майдані (і немає значення чи у столиці, чи у своєму рідному місті) найбільше схвилює ця історія про теперішнє, минуле і майбутнє. Авторка розповідає про один із українських родів. Вражає те, що на цьому прикладі вона показує всю суть і менталітет українців. Люко пов’язує біди нашого народу, в тому числі Майдан та війну, безпосередньо із нашими вчинками. А вони здебільшого є наслідком нестримних емоцій, необдуманих рішень та засліплюючого прагнення бути з коханими, заради чого людина здатна переступити кожну Божу заповідь безліч разів.

Письменниця показує найважливіші події двадцять першого століття в історії українського народу під реалістичним кутом зору. Вона не ідеалізує Майдан, як це робить більшість. Навпаки. Люко показує ту частину людей, які вже з першого дня, двадцять першого листопада дві тисячі тринадцятого року, відстоювали свої права і знали, за що вони стоять на Майдані. Разом із тим, письменниця показує аферистів, справжніх покидьків, які в десятки разів підвищили свої статки за рахунок біди свого ж народу. Головна героїня не відноситься ні до перших, ні до других. Вона жила своїм життям. Майдан атакував її зі всіх сторін, але вона вправно боролася, не піддавалася ані проханням й докорам подруги, ані розповідям батька. Мар’яну так і могло пронести життя повз цих подій. Та одного дня вона зрозуміла, що Майдан оселився в її душі. Дівчина зрозуміла: «так далі жити не можна». На цьому прикладі авторка чітко дає зрозуміти усім, що якби ти не намагався, час, що може згубити твій народ і є одним із найважливіших у його історії – це і твоя найважливіша мить у житті, час, що може згубити і тебе. А все тому, що ти – невід’ємна частинка своєї нації і ти не маєш права залишитись осторонь.

У цьому романі письменниця дає нам пізнати найбільшу істину: без свого коріння, без пам’яті свої предків, без хвилювання за теперішнє, минуле і майбутнє своєї нації ти – ніхто, тебе ніщо не втримає у світі, у тебе немає покрову твоїх предків, як і не буде у нащадків. І рід твій приречений на знищення. У цьому міститься і найважливіший заклик: пам’ятати про ім’я своє та ім’я роду свого, принаймні, сім найближчих тобі колін. Лише тоді ти і народ твій матиме найдужчий і найміцніший у світі покров. Покров, який не сила буде здолати найзлішому твоєму ворогу, а отже народ твій і нащадки твої зможуть подарувати життя ще й своїм нащадкам. І так буде нескінченно…

Фото: з відкритих джерел.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

26.06.2019 soroka
З 1 липня пенсіонери з великим стажем отримуватимуть не менше 2 тис гривень
Кабінет Міністрів України фіналізував рішення про підвищення пенсій громадянам, які мають великий стаж роботи, але…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

BRC6n2f9ZaU.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.