Тернополянка про перші розчарування у коханні та сексі, описані в книзі Пауло Коельйо

Автор  Дарина Гараган Четвер, 11 січня 2018 15:30

Рецензія на книгу Пауло Коельо «Одинадцять хвилин»

«Одинадцять хвилин» - черговий скандальний роман Пауло Коельо,  де порушується тема пошуку жіночої істини. Марія – дівчина з глухої бразильської провінції. Вона походила з родини морського купця і швачки і мала звичайнісіньке життя. Героїня хотіла, як усі пристойні жінки, вийти заміж за хорошого чоловіка, народити йому дітей та жити у будиночку біля моря. Та перші розчарування у коханні та сексуальних стосунках переконали дівчину в тому, що кохання їй не потрібне, а чоловіки не принесуть задоволення.

Назва твору – це середній час, скільки, за спостереженнями головної героїні, витрачає людина на статевий акт в день, що дуже і дуже мало, чим Пауло Коельо хоче показати, що цьому не варто приділяти стільки уваги.

Сюжет твору є надзвичайно цікавим, адже головна героїня переживає ті ж душевні хвилювання, що й кожна жінка. Марія хотіла вийти заміж, народити дітей, жити  у достатку, але, сама того не усвідомлюючи, зробила це все мрією чи навіть  найбільшим страхом, кілька разів спробувавши на смак розчарування. Виходячи з цього, героїню не можна назвати слабкою особистістю, адже, зважившись поїхати далеко від батьківського дому заради реалізації мрії з незнайомою людиною  і вкотре розчарувавшись у житті, вона стала ще сильнішою і більш цілеспрямованою. Фінал роману, як і весь сюжет, є  неочікуваним. Дівчину не зіпсувала проституція. Доля лише випробовувала Марію і врешті-решт подарувала їй справжнє взаємне кохання.

Я вважаю, що ідея роману є надзвичайно глибокою. Нелегкою долею дівчини автор намагався передати всю палітру жіночих почуттів і душевних переживань. Пауло Коельо намагався показати читачу,  яким нелегким буває пошук щастя й істини. Але, як би важко не було, це того варте.

В романі порушуються проблеми боротьби розуму із почуттями, пошуку істини, щастя, справедливості долі, життєвих випробувань, кохання, багатства і бідності, моралі, духовних цінностей, які були, є і будуть актуальними в будь-якому суспільстві і в будь-який час. Тому варто відзначити майстерність автора у викладі такого масштабного кола проблем в оригінальному й надзвичайно цікавому опрацюванні. 

Моє сприйняття предмета мовлення не збігається з авторським лише в одному.  Пауло Коельо вважає, що Марія змогла вчасно відмовитись від «легких дарів», хоча вона довго їх приймала і, на мою думку, якби не Ральф, робила б це й далі.

Індивідуальність стилю Пауло Коельо полягає в тому, що він використовує такі прийоми, як інтертекстуальність (цитування інших своїх творів («Алхімік»)), ідею «переродження особистості» із внутрішнім вдосконаленням, принцип щасливого фіналу,  а також відсутні складнопідрядні речення в діалогах, що оживляє спілкування.
Рекомендую прочитати книгу дівчатам, жінкам, які прагнуть знайти своє щастя і обрати правильний життєвий шлях...

Фото: з відкритих джерел.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

26.06.2019 soroka
З 1 липня пенсіонери з великим стажем отримуватимуть не менше 2 тис гривень
Кабінет Міністрів України фіналізував рішення про підвищення пенсій громадянам, які мають великий стаж роботи, але…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3800.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.