Директорам на Тернопільщині «підкинули» головного болю

Опубліковано в Проблемне Автор  10.03.2016

Доведеться звітувати за минуле і дати чіткі плани на майбутнє.

Заступник голови обласної ради Любомир Крупа провів нараду щодо шляхів та строків реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури», у якій взяли участь заступник голови ОДА Юрій Юрик, голова постійної комісії обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства Михайло Тимошик, директор департаменту культури, релігій та національностей обласної державної адміністрації Григорій Шергей, керівники структурних підрозділів виконавчого апарату Тернопільської обласної ради. Йшлося про практичні кроки та терміни втілення в області нового закону в галузі культури, зокрема  про те, що керівники державних та комунальних закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту на п’ять років за результатами конкурсу, повідомляє прес-служба ТОР.

Порядок проведення конкурсу та вимоги до кандидатів на посаду керівників  державних чи комунальних закладів культури прописані у відповідних статтях Закону України "Про культуру".

У комунальній власності обласної ради знаходиться 22 об’єкти. З керівниками академічного обласного театру актора і ляльки, Теребовлянського  вищого училища культури та Тернопільського обласного державного музичного училища імені Соломії Крушельницької такі документи було укладено раніше, окрім того два згадані училища мають подвійне підпорядкування і призначення їх керівників відбувається згідно з законами, що стосуються освіти.

Таким чином необхідну процедуру потрібно провести у решти комунальних закладах у галузі культури. Очільники усіх закладів, котрі вже перебувають на контрактній формі, у місячний термін з дня оприлюднення мають надати програми розвитку очолюваних ними закладів. До слова, - 17 березня звітуватимуть розпорядники коштів обласного бюджету саме в галузі культури про використання коштів за 2015 рік.

 

            Обговорюючи координацію діяльності з реалізації норм закону, було вирішено направити запит голові комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Миколі Княжицькому «Про надання роз’яснень щодо застосування положень Закону України «Про культуру» в частині чіткого визначення «органу управління», оскільки Законом встановлено порядок проведення конкурсу та вимоги до кандидатів на посаду керівника державного чи комунального закладу органом управління, а також внести необхідні зміни до статутів закладів відповідно до закону.  Створення конкурсних комісій, проведення самих конкурсів, підписання контрактів повинно пройти у піврічний термін. http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/955-19.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

01.08.2020 soroka
Віктор Овчарук: «Завжди пам’ятатимемо жертв Чортківської тюрми, розстріляних в Умані радянською репресивною машиною»
У п’ятницю, 31 липня, в Умані тернополяни спільно з представниками інших регіонів нашої країни склали…

Подорож вихідного дня

23.06.2020 Ольга Бажан
Золотопотіцький замок: бюджетна подорож на вихідних
Карантинні обмеження внесли свої корективи у плани туристів, однак жителі Тернопільщини мають чимало цікавих місць…

Місто в кадрі

DSC_3815.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.