Стрічки, оголошення та харчова плівка: як тернопільські супермаркети дотримуються обмежень локдауну

Опубліковано в Проблемне Автор  Марія Мельник 13.01.2021

З 11-го січня на Тернопільщині слідом за всією Україною запровадили локдаун. Відповідно до нових обмежень, знову заборонили роботу кафе, ресторанів, фітнес-центрів та спортзалів, а школярів, як і раніше, перевели на дистанційне навчання.

 Крім того, заборонили торгівлю непродовольчими товарами. В зв’язку з цим деяким магазинам довелося  згорнути продаж на період локдауну, а іншим — суттєво обмежити асортимент.

Проте, чи всі дотримуються цих правил? «Сорока» перевірила найпопулярніші мережеві супермаркети Тернополя, щоб з’ясувати, чи можливо там придбати тимчасово заборонені товари.

Одним з перших наша журналістка відвідали супермаркет «Сільпо». Покупців у залі чимало, зокрема — у непродовольчих відділах. Замість обмежувальних стрічок тут попереджувальні таблички з пропозицією придбати товари з «чорного списку» локдауну онлайн. На них також є QR-код, який дозволяє одразу перейти на сторінку супермаркету. Попри це, покупці заборону вперто ігнорують: біля полиці з пресою один з відвідувачів перечитує журнали, а неподалік інший обирає пару рукавиць. Проте чи вдасться оплатити такий товар на касі? Ми вирішили перевірити. В присутності працівника магазину обираємо пару шкарпеток та йдемо на касу. Касир ніяк не прокоментувала обраний товар. Свою покупку ми без проблем оплатили та покинули приміщення магазину.

Далі на черзі — «АТБ». В торгівельному залі супермакету на полицях з непродовольчими товарами обмежувальні стрічки, а деяка продукція обмотана харчовою плівкою, щоб обмежити доступ до неї покупцям. Окрім цього повсюди попередження про заборону продажу окремих груп товарів. Ми вирішили також перевірити чутки про відсутність у супермаркеті пакетів, тож попрямували на касу. Пакетів у магазині справді немає, продавчиня пояснює, що наразі  їх продаж заборонено і як альтернативу може запропонувати лише одноразову торбинку.

Опісля «Сорока» перевірила на дотримання карантинних норм супермаркет «Novus». У торговельній залі одразу прямуємо до відділів з непродовольчими товарами. Тут на полицях розвісили оголошення про заборону на продаж продукції у зв’язку з локдауном, проте покупцям це не завадило. Люди обирають іграшки, фольгу, сміттєві пакети тощо. Ці товари вони цілком спокійно оплачують на касах магазину попри заборону.

Далі журналістка «Сороки» завітала в «Торбу». Відвідувачів у торговельній залі було не надто багато. Непродовольчий відділ — порожній, а самі товари відмежовані від покупців. Охочих їх придбати шкарпетки або лампочки тут поки немає. На полицях з побутовими товарами поруч з обмежувальними стрічками висять аркуші  — на них пояснення нових правил.

Проте, продаж пакетів у супермакеті продовжують.

На останок наша журналістка відвідала супермаркет «Рукавичка». У торгівельній залі магазину біля заборонених товарів висить оголошення про те, що ці речі наразі не продають. Проте, за словами однієї з відвідувачів, супермаркету все необхідне можна придбати безперешкодно. Такі товари пробивають на іншій касі.

Тож судячи з проведено рейду, можна сказати, що місцеві супермаркети дотримують локдауну вибірково: коли одні обмежують доступ до товарів всіма можливими способами, інші просто повісили оголошення на яке покупці часто не зважають.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

28.07.2021 soroka
Щоб Україна стала успішною, державній владі необхідно змінювати стратегію, – Михайло Головко
Національні інтереси України повинні бути понад усе. На цьому наголосив голова Тернопільської обласної ради Михайло…

Подорож вихідного дня

21.07.2021 Мар'яна Креховець
«На вулицях ніхто не ходить, тримаючись за ручки», – тернополянка про життя в Японії
Для багатьох українців Японія, як і більшість країн Азії, є маловідомою. Держава технічного прогресу, батьківщина…

Місто в кадрі

DSC_3768.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.