Виборчі дільниці Тернопільщини не пристосовані для людей з інвалідністю

Опубліковано в Проблемне Автор  soroka 09.09.2020

 З 25 виборчих дільниць розташованих на території Тернопільської області жодна не пристосована для людей з інвалідністю.

Про це під час прес-конференції розповіла Ольга Мазаєва, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області.

– В липні – серпні цього року ми моніторили доступності виборчих дільниць по всій території України, в тому числі й 25 дільниць розташованих на Тернопільщині. Охопили майже всі райони, були в різних селах, не всі з яких були доступні але потрібно було перевірити в якому стані розташована там виборча дільниця, – каже Ольга Мазаєва. – На жаль, жодна з 25 дільниць не відповідає критеріям доступності які визначені Центральною виборчою комісією стосовно можливості здійснення голосування маломобільних людей. З них 21 є малодоступною і 4 є недоступними зовсім.

Також вона зазначила, що у травні міський голова прийняв розпорядження про створення робочої групи яка мала моніторити і здійснювати заходи для забезпечення доступності виборчих дільниць у Тернополі відповідно до норм виборчого законодавства.

– Ми подали на минулому тижні запит стосовно виконання цього розпорядження. На жаль, наразі відповіді ми так і не отримали, – зазначила Ольга Мазаєва. – Та все ж вже станом на сьогодні дві виборчі дільниці які були в поганому стані вони вже перенесені і навіть обладнуються пандусами.

Також вона зазначила, що згідно виборчого кодексу України до 2025 року усі дільниці мають бути пристосовані для голосування людей з різними формами інвалідності в тому числі й людей з вадами зору та слуху. Зараз у ЦВК вирішують питання щодо розміщення інформаційних матеріалів, які стосуються виборів таким чином, щоб люди з порушенням зору також могли з ними ознайомитися.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

29.09.2020 soroka
На полях «Бучачагрохлібпрому» розпочали збір соняшнику (відео)
Перші врожаї соняшнику почали збирати на полях ТзОВ «Бучачагрохлібпром». На ділянках біля «Об'їзної» працює десять…

Подорож вихідного дня

23.06.2020 Ольга Бажан
Золотопотіцький замок: бюджетна подорож на вихідних
Карантинні обмеження внесли свої корективи у плани туристів, однак жителі Тернопільщини мають чимало цікавих місць…

Місто в кадрі

DSC_3791.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.