За час передвиборчої кампанії на Тернопільщині зареєстровано майже 70 повідомлень про порушення

Опубліковано в Проблемне Автор  05.03.2019

Загалом за час передвиборчої кампанії в Головному управлінні Національної поліції в Тернопільській області вже зареєстровано 68 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства.

За інформацією начальника ГУНП в області Олександра Богомола, серед повідомлень про можливі правопорушення 35 стосуються агітаційних матеріалів без вихідних даних, 5 - розміщення агітаційних матеріалів в заборонених місцях, 12 – про збір персональних підписів та видачу коштів, 4 – про пошкодження агітаційних бігбордів та інші пошкодження, 1 – про проведення агітації державними службовцями, 3 – подібні до адміністративних порушень, однак, такими не виявились.

- Найцікавішим є те, що жодне з 12-ти повідомлень про збір персональних даних та підкуп виборців – не підтвердилось, - каже Олександр Богомол. – Загалом у нас є 68 зареєстрованих повідомлень про можливе порушення виборчого законодавства. З цих повідомлень складено більше 20-ти адміністративних протоколів, частина з яких пройшла через суд. Також порушено 1 кримінальне провадження, яке наразі розслідується. Ще є декілька матеріалів, які знаходяться на розгляді працівників поліції. Ми готові перевірити, а також підтвердити чи спростувати будь-яку інформацію про порушення виборчого законодавства.

Генерал поліції також наголосив й на тому, що часто до правоохоронців звертаються представники різних штабів або ж окремих кандидатів про можливі групи осіб чи окремих людей, які можуть здійснювати підкуп виборців. І хоч такі дані не були підтверджені, попри це, є окремі громадяни, котрі займаються агітацією без підкупу.

- Хочу також звернутися до представників кандидатів у президенти, щоб вони не підставляли ані себе, ані тих людей, кому вони можуть пообіцяти якісь гроші для голосування за певного кандидата. Адже це тяжкий злочин, покарання за який передбачає кримінальну відповідальність у вигляді до 7 років позбавлення волі, - нагадав Олександр Богомол.

Що ж стосується одного відкритого кримінального провадження щодо підкупу виборців. Як зазначили в управлінні поліції, на сьогоднішній день проводяться слідчі дії. Правоохоронці отримали дозвіл на встановлення місцезнаходження мобільного телефону, з якого, за свідченнями осіб, й лунала пропозиція підкупу.

- Дозвіл на встановлення місцезнаходження мобільного телефону – негласна слідча дія №7. Поки що його ми не знайшли. Однак, згідно свідчень опитаних людей, ми бачимо, що повідомлення – це провокація зі сторони невстановлених осіб для дискредитації одного з кандидатів у президенти. Тобто усі розуміють, що дзвонити незнайомим людям і казати, що «ми готові давати вам гроші за голос» - безглуздо, так ніхто не робить, - констатував Олександр Богомол.

Фото: з відкритих джерел.

Прокоментувати:СОЦІУМ

19.05.2019 soroka biloboka
Кеpівників багатокваpтиpних будинків запpошують на навчання у ТНЕУ
Теpнопільський національний економічний унівеpситет оpганізовує навчання за освітньою пpогpамою підготовки голів, упpавителів багатокваpтиpних будинків «Модеpнізація…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3787.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.