Як мешканцям Тернопільщини розпізнати кір за першими ознаками?

Опубліковано в Проблемне Автор  08.02.2019

На Тернопільщині кір не відступає – області щоразу виникають нові спалахи кору. Так, в області за січень на кір захворіли більше 800 людей.

Кір – це інфекційна хвороба, що вражає дітей та дорослих без імунітету проти неї. На нього хворіють тільки люди, відповідно, і зараження відбувається тільки від людини до людини. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів.

Детальніше як проявляється ця недуга та чим вона може бути небезпечною, розповіла під час прес-конференції завідувачка інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Ольга Дивоняк.

—  Загалом захворювання протікає протягом чотирьох періодів. Інкубаційний – від контакту неімунної людини із хворим та першим днем виникнення захворювання. Зазвичай кір триває протягом 9-17 днів. Якщо майбутньому пацієнтові проводили переливання крові, то інкубаційний період може тривати до 21 дня. Заразною людина стає на 8-9 день від моменту контакту із хворим.

Потім іде катаральний період, який триває 4-5 днів і супроводжується підвищенням температури до 38-40 градусів. Також виражені й катаральні прояви – нежить, кон'юнктивіт, сльозотеча, сухий і «гавкаючий» кашель, світлобоязнь. Звичайно, в цей період важко поставити точний діагноз хвороби, проте все ж присутні специфічні ознаки кору. Зокрема, на слизовій оболонці щік виникають білі плями, які нагадують манну крупу, а також червоні плями на твердому піднебінні.

На четверту, п’яту добу у хворого виникають висипання – плямисто-попульозні та яскраво-червоного кольору. Спершу з’являються за вушними раковинами та на переніссі. В перший день червоні крапки виникають на обличчі та шиї, друга доба – на шкірі тулуба та верхніх кінцівках, третя – нижній частині тулуба та нижніх кінцівках. Температура в цей час тримається високою, наростають катаральні прояви, — поділилася Ольга Дивоняк. 

Медичка зазначила, що кір інколи супроводжується ускладненнями – бронхітом, пневномією, енцефалітом.

Пані Ольга зазначила, що до останніх належить період пігментації – зміна кольору висипу від червоного до блідо-рожевого чи коричневого. У ці дні у хворого зменшуються катаральні прояви – він перестає бути заразним.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.04.2019 soroka biloboka
Аваков дотримав обіцянку, не допустити фальсифікацій на виборах, – експерт
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виконав свою обіцянку, не допустивши фальсифікацій на виборах президента України.…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

4fe637b26b790de6358827b961c23147_XL.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.