Як мешканцям Тернопільщини розпізнати кір за першими ознаками?

Опубліковано в Проблемне Автор  08.02.2019

На Тернопільщині кір не відступає – області щоразу виникають нові спалахи кору. Так, в області за січень на кір захворіли більше 800 людей.

Кір – це інфекційна хвороба, що вражає дітей та дорослих без імунітету проти неї. На нього хворіють тільки люди, відповідно, і зараження відбувається тільки від людини до людини. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів.

Детальніше як проявляється ця недуга та чим вона може бути небезпечною, розповіла під час прес-конференції завідувачка інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні Ольга Дивоняк.

—  Загалом захворювання протікає протягом чотирьох періодів. Інкубаційний – від контакту неімунної людини із хворим та першим днем виникнення захворювання. Зазвичай кір триває протягом 9-17 днів. Якщо майбутньому пацієнтові проводили переливання крові, то інкубаційний період може тривати до 21 дня. Заразною людина стає на 8-9 день від моменту контакту із хворим.

Потім іде катаральний період, який триває 4-5 днів і супроводжується підвищенням температури до 38-40 градусів. Також виражені й катаральні прояви – нежить, кон'юнктивіт, сльозотеча, сухий і «гавкаючий» кашель, світлобоязнь. Звичайно, в цей період важко поставити точний діагноз хвороби, проте все ж присутні специфічні ознаки кору. Зокрема, на слизовій оболонці щік виникають білі плями, які нагадують манну крупу, а також червоні плями на твердому піднебінні.

На четверту, п’яту добу у хворого виникають висипання – плямисто-попульозні та яскраво-червоного кольору. Спершу з’являються за вушними раковинами та на переніссі. В перший день червоні крапки виникають на обличчі та шиї, друга доба – на шкірі тулуба та верхніх кінцівках, третя – нижній частині тулуба та нижніх кінцівках. Температура в цей час тримається високою, наростають катаральні прояви, — поділилася Ольга Дивоняк. 

Медичка зазначила, що кір інколи супроводжується ускладненнями – бронхітом, пневномією, енцефалітом.

Пані Ольга зазначила, що до останніх належить період пігментації – зміна кольору висипу від червоного до блідо-рожевого чи коричневого. У ці дні у хворого зменшуються катаральні прояви – він перестає бути заразним.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

14.08.2019 soroka
«Спoкoнвіків ця благoдатна земля нарoджує справжніх патріoтів та трудівників», – Віктoр Oвчарук привітав жителів Більче-Зoлoтoгo з Днем села
Більче-Зoлoте відзначилo День села. Святкування відбувалoся у пам'ятці садoвoгo мистецтва державнoгo значення — Більче-Зoлoтецькoму ландшафтнoму…

Подорож вихідного дня

16.08.2019 Анна Семенків
Білим по темному: на Тернопільщині навколо церкви знайшли прихисток давні білі хрести
Найчистіший колір на землі увібрали в себе хрести зі старого кладовища у селі Возилів на…

Місто в кадрі

6.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.