На Тернопільщині кір не відступає, вже зареєстровано більше тисячі випадків

Опубліковано в Проблемне Автор  08.02.2019

У порівнянні з минулим роком у Тернопільській області спостерігається ріст захворюваності на кір. Наразі він становить на 12,4 % більше випадків, аніж 2018-го року. Про це під час прес-конференції повідомили фахівці Тернопільського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України.

За словами заступника директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Володимира Паничева, ситуація, яка наразі спостерігається з захворюваністю на кір, була прогнозованою.

– Ріст захворюваності на кір є прогнозованим у часі, адже ми передбачали, що з 2017-го року в області почнеться черговий підйом кількості випадків. Упродовж останніх років було вже чітко зрозуміло, що для кору сформувалась періодичність з проміжком у 5 років. Так, У 2017-му році ми зареєстрували 298 випадків кору. Минулоріч – 3659 випадків, а поточного року (станом на 6 лютого) ми зареєстрували 1021 випадок, з них – 573 людини госпіталізовано. Загалом у неблагополуччя втягнуто весь західний регіон. У Івано-Франківську, наприклад, ситуація ще гірша. Окрім заходу, кір активно поширюються і в Одесі та інших південних областях, – зазначив Володимир Паничев.

Як розповіли фахівці, наразі Тернопільщину охопив збудник вірусу кору  «Кембрідж 2009». Цей вірус попередніми роками циркулював у низці країн Європи. Саме звідти і прийшов до нас.

Важливим показником у цій ситуації, на думку Володимира Паничева, є колективний імунітет.

– Колективний імунітет – це сукупність індивідуальних імунітетів всього населення, яке проживає на певній території. Для кору, у зв’язку з високою контагінозністю,  є вимога, що рівень колективного імунітету має складати 98 %.  Тобто 98 % людей, що проживають на конкретній території, мають бути захищеними. У більшості випадків це – поствакцинальний імунітет, – пояснив заступника директора ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Також Володимир Паничев додав, що вакцинація проти кору розпочалась на Тернопільщині ще з 1968 року. У той час за два роки вдалось подолати всі проблеми з кором, які були по’вязані з високою смертністю.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.04.2019 soroka biloboka
Аваков дотримав обіцянку, не допустити фальсифікацій на виборах, – експерт
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виконав свою обіцянку, не допустивши фальсифікацій на виборах президента України.…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

MaPq8GwEnww.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.