Тернополянам поради, що робити при вивихах

Опубліковано в Проблемне Автор  26.12.2018

Вивих суглоба – це вельми поширена травма, особливу взимку, коли на вулицях слизько через мокроту, ожеледицю. Якщо ви отримали подібну травму, важливо правильно зреагувати і негайно відвідати лікаря-травматолога або хірурга. Тому мешканцям Тернопілля будуть корисними поради, як допомогти собі при вивиху.

Вивихи виникають, коли зміщені зв`язки і тканини навколо суглоба, або є розтягування цих тканин. При вивихах суглоб розпухає, болить і червоніє.

Як повідомив тернопільський ортопед-травматолог Вадим Кравчук, симптомами вивиху суглоба є зовнішня зміна його розмірів внаслідок набряку м'яких тканин і зміщення кісток. При цьому формується больовий синдром, що виникає у спокої або при спробі вчинити рух.

—  Доволі часто люди звертаються по допомогу саме з вивихом плечової кістки, який отримують через падіння. На жаль, не всі вміють правильно падати, тому часто травмуються. Звичайно, людина собі діагноз не може поставити при будь-якому вивихові, бо травму неможливо побачити без рентгенограми. Тому насамперед потрібно викликати швидку допомогу. Попередньо до ушкодженого місця потрібно прикласти холодний компрес і зафіксувати: якщо вивих ноги, забезпечити горизонтальне положення, руки - зафіксувати за допомогою косинки або іншого полотна. Зменшити припухлість і біль допоможе помірний холод. Але не варто використовувати лід, — наголосив лікар.

Варто зазначити, що вправляють суглоб зазвичай ручними методами, але необхідно володіти даною технікою. Самостійно робити це небезпечно, можна лише посилити пошкодження. Тому спроби самостійно вправити суглоб і теплі компреси до ушкодженого місця є строгими протипоказаннями при вивихах.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.06.2019 soroka
Ігор Побер: «Заява про розпуск парламенту значно підняла рейтинги президенту та його команді»
Конституційний суд визнав законним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Відповідне рішення ухвалили…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.