«Надіятись, що на Донеччині чи Луганщині підніметься повстання – марно», – воєнний журналіст з Тернопільщини Михайло Ухман

Опубліковано в На часі Автор  soroka 26.07.2022

Воєнний журналіст, воїн-доброволець Михайло Ухман з Тернопільщини, який багато років захищає Україну, розповів про ситуацію на Донеччині.

У ефірі «5 каналу» він повідомив, що окупанти продовжують обстрілювати східні території нашої держави, однак українські військові дають гідну відсіч.

– Тут постійні обстріли з боку російських окупантів. Що стосується наших військових, то все гаразд, усі готові до різних можливих провокацій і можливих дій з боку агресора. Величезна частина Донеччини уже виїхала, хто міг. Хто залишився, треба бути чесним, дехто з них очікує на так званий «руский мір». Багато є людей, які допомагають українській армії. Вони просто фізично не можуть виїхати з цих країв. З кожною людиною індивідуально. Хтось в росії, хтось на тимчасово окупованих територіях, хтось взагалі виїхав за кордон, розповів Михайло Ухман.

Журналіст також зазначив, що частина жителів Донеччини, на жаль, піддалася впливу російської пропаганди.

– Близько 10 днів тому я почув фразу «ми ждьом наших». На жаль, така фраза теж є, це потрібно визнавати.  Це старше покоління, яке виросло на радянській пропаганді. Тут вже нічого не зміниш. Поки українська армія не звільнить ці території, там країни не буде. З такими людьми важко боротися, надто сильна російська пропаганда, наголосив Михайло Ухман. – Підкреслю, що все індивідуально. Не можемо говорити, що тут всі сєпари. Так само не можемо говорити, що тут всі проукраїнські.

Воїн каже, російське телебачення вже встигло «промити мізки» багатьом людям.

– Це не Херсонщина, не Одеса, не Запоріжжя. Вважати, що  на Луганщині чи Донеччині підніметься якесь повстання – марна надія. Ми програли інформаційну війну з 2014 року і досі її програємо. Замість того, щоб українське телебачення працювало проти окупантів, ми граємося в якісь дитячі ігри і шукаємо винних в політиці, а маємо працювати проти російського окупанта, підкреслив Михайло Ухман.  

Треба звільнити цю територію, встановити український прапор і проводити українізацію, наголошує захисник.

– Не лагідну українізацію, а відповідно до закону – державна українська мова, українська церква, українська армія, все українське, підсумував Михайло Ухман.  

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3791.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.