"Ситуація стабільно складна": епідеміолог розповів про рівень захворюваності на Тернопільщині

Опубліковано в На часі Автор  Мар'яна Креховець 07.04.2021

Епідемічна ситуація у місті та області все ще складна.

Про це під час сьогоднішнього засідання міського штабу для боротьби з коронавірусом розповів головний лікар-епідеміолог області Володимир Паничев.

— На жаль, мушу констатувати, що ситуація з COVID-19 в області залишається стабільно складною. Щоденно в області реєструємо високі цифри захворюваності: кількість лабораторно-підтверджених випадків сягає позначки у 500-600 осіб, а якщо брати до уваги випадки підозр за клінічними ознаками то останніми днями їх фіксуємо в межах 1000 — 1500, — говорить Володимир Паничев. — Дуже негативним критерієм оцінки ситуації є кількість померлих. В останні три дні це в середньому 20 осіб в день.

За словами епідеміолога, Тернопільщина перевищує два показники за якими здійснюється оцінка належності до певного рівня епідемічної небезпеки.

— У нас є перевищення  за показником захворюваності на грип та ГРВІ, який має не бути вищим 100%, в нашій області він складає 201,3%. Також, на жаль, перевищуємо коефіцієнт виявлення випадків інфікування за день. Він не має перевищувати 20%, тоді як у нас він складає 22%, — каже Володимир Паничев. — Окрім того, необхідно враховувати прийдешні свята. Як правило, відмічаємо активність населення в цей період, що може небажано вплинути на епідситуацію.

Крім того, в області зросли показники за критерієм інцидентності (кількість хворих у перерахунку на 100 тис. населення протягом останніх 14 днів).

— В області ми вже сягнули рівня 702 на 100 тис. населення, а тиждень тому цей показник складав 649,5. Найвищі показники за критерієм інцидентності в Підволочиському районі — 1149, дуже високий також у Бережанах — 953. Крім того, багато територій мають показники на рівні 700-800. У Тернополі він складає 874,9 на 100 тис. населення, — зазначає Володимир Паничев.

Переважна більшість хворих на коронавірус у Тернополі — це особи активного віку.

— Серед хворих в місті переважають люди віком від 30 до 65 років. Їхня питома частка в структурі захворюваності становить 69,3% за останні 10 днів, тоді, як в області це 66,2%. Також можу сказати, що в Тернополі частка дітей в структурі захворюваності до 18-ти років складає 3,2%, в області вона коливається на рівні 6,1 – 6,2%. Очевидно, заходи, які було вжито стосовно дитячого населення дають свій ефект, – говорить лікар-епідеміолог. Позитивним є відсоток також людей від 65-ти років: в місті він складає 15,1% за останні 10 днів, а в області останнім часом постійно перевищує 16%. Це група  ризику, тож на це теж треба зважати.

Проте, Володимир Паничев зазначив, що робити прогнози щодо покращення епідемічної ситуації на Тернопільщині поки рано.

— Поки що ми не можемо дати оптимістичного прогнозу стосовно розвитку ситуації. Найкращим виходом на сьогодні була б стабілізація епідситуації, тобто зараз важливо, щоб вона не погіршилася, каже лікар. Є офіційне підтвердження циркуляції в області британського типу коронавірусу і це ще одне застереження нам всім. Очевидно, що епідситуація ще тривалий час буде залишатися складною і бажано всім прислуховуватися до порад медичних працівників та рішень штабу, щоб ми не дивлячись на всю складність ситуації не опинися в червоній зоні.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

MaPq8GwEnww.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.