Кількість хворих стрімко зростає: тернополянам розповіли про епідемічну ситуацію в місті

Опубліковано в На часі Автор  Мар'яна Креховець 26.03.2021

Захворюваність на COVID-19 в Тернопільській області зросла більше, аніж на 50%.

Про це під час засідання міського штабу для боротьби з коронавірусом повідомила головний санітарний лікар області та директор обласного лабораторного центру Оксана Чайчук.

 — Рівень захворюваності виріс за останній тиждень на 51,5%. Щодня реєструємо в середньому 5-6 випадків. Зараз ми бачимо, що хворіють та помирають люди більш молодого віку та без супутніх захворювань, — каже Оксана Чайчук. Значно змінилася клінічна картина. Якщо на початку ми говорили про хворих з легким та безсимптомним перебігом хвороби, то зараз ситуація інша.

Головний санітарний лікар зазначила, що на всій території України зараз фіксують випадки британського вірусу.

— Вчора я говорила з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я, які проводили скринінг захворюваності і штамів вірусу. Вони повідомили, що практично на всю територію нашої країни зайшов британський штам COVID-19, — розповідає Оксана Чайчук. — Британський вірус характеризується важчим перебігом, коротшим інкубаційним періодом, набагато більшою розповсюджуваністю і, звичайно, вищим відсотком летальності. Це ми зараз і бачимо.

В зоні ризику зараз перебувають медики, освітяни та діти, адже саме серед них найчастіше фіксують нові випадки.

— Ми бачимо, що найбільше хворіють медики, які стоять на передовій і першими приймають удар на себе. Також виокремилася ще одна окрема група — це освітяни. Їх ми також відносимо до групи ризику, адже в них є високий рівень контактування з населенням. Крім того, ми  реєструємо ріст захворюваності серед дітей, — додає Оксана Чайчук.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3688.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.