Стало відомо, в яких громадах на Тернопільщині найбільше хворих на COVID-19

Опубліковано в На часі Автор  Мар'яна Креховець 23.03.2021

У порівнянні з минулим тижнем на території Тернопільської області зафіксовано на половину більше випадків захворюваності.

Про це сьогодні під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розповіла головної санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук.

— Аналізуючи епідситуацію в області за останній тиждень, ми бачимо, що з 15 по 21 березня зафіксовано ріст захворюваності порівняно з минулим тижнем на 51,5%, тобто на половину більше. Середня щоденна кількість — в межах 475 випадків. Найвищий рівень захворюваності було зареєстровано 17-го березня — 690 випадків. Також ми бачимо щоденну кількість летальних випадків, минулого тижня було зареєстровано 14 летальних  випадків протягом однієї доби, а вчора їх було 11. Бачимо, що смертність молодшає: помирають люди від 30 до 55 років та без супутніх патологій, що також є одним з критеріїв погіршення епідситуації, — каже Оксана Чайчук.

Голова Тернопільскої ОДА Володими Труш зазначив, що вчора ввечері було підписано зміни до визначення критеріїв, за якими розглядають посилення карантинних заходів.

Він додав, що  більшість повноважень у цьому напрямку передано органам місцевого самоврядування.

— Можу точно сказати, що ситуація невтішна: якщо дивитися за старими критеріями оцінки, то станом на сьогодні з 55 громад на території Тернопільської області, 39 громад вже практично – «червона зона». Висновки можемо робити самі, — каже Володимир Труш.

Він перерахував громади, з яких до лікарень потрапляє найбільше госпіталізованих осіб, а показники перевищують граничну чисельність.

Зокрема, у Кременецькому районі це: Великодедеркалівська і Шумська громади.

У Тернопільському районі: Саранчуківська, Бережанська, Нараївська, Зборівська, Залозецька, Озерянська, Млиновецька, Новосілківська, Ппідволочиська, Скалатська,  Скориківська,  Чернихівська Підгаєцька, Козівська, Купчинецька, Колоднянська, Вишнівецька і Збаразька. Тобто, практично, 80% всього району.

У Чортківському районі це: Гримайлівська, Копичинецька, Вікнянська,  Васильковецька, Коцюбинська, Хоростківська, Гусятинська, Мельнице-Подільська, Борщівська, Більче-Золотецька, Озерянська, Скала-Подільська, Івано-Пустівська, Колоднянська, Чортківська, Білобожницька, Заводська і Нагірнянська громади.

Володимир Труш звернувся до голів громад та закликав їх невідкладно скликати свої комісії ТЕБ та НС і  посилювати заходи на територіях, які входять в ту чи іншу громаду.

Зокрема рекомендовано обмежити роботу закладів громадського харчування, фітнес-залів і спортклубів.

— Щодо руху транспорту, то постановою визначено, що голови громад самостійно можуть визначати такі обмеження. Тому кожного голову громади прошу звернути на це увагу. Наша комісія радить вжити невідкладних заходів на території тієї чи іншої громади. Це дасть можливість зменшити кількість госпіталізованих до лікарень. Це важливо, бо наша медична система не є резиновою, — каже Володимир Труш.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

5.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.