Перший раз у перший клас: тернопільська психологиня розповіла, як обрати першу вчительку

Опубліковано в На часі Автор  Мар'яна Креховець 02.09.2020

 Перший клас — це, без сумніву, важливий період у житті дитини і не лише тому, що вона вперше переступає поріг навчального закладу, де проведе наступні 10 років.

Саме у першому класі дитина звикає до нової для неї ролі учня, засвоює правила поведінки на уроках та головне — формує своє ставлення до навчання.

Тож коли краще віддавати дитину до першого класу та на що потрібно звернути увагу обираючи клас для дитини. Про це «Сорока» запитувала у тернопільської психологині Олени Галай.

Не рідко батьки віддають свою дитину до школи раніше, однак експерт каже, що робити цього не варто.

— Вважаю, що віддавати дитину до школи потрібно тоді, коли вона до цього готова. Якщо ж батьки хочуть зробити це раніше, раджу проконсультуватися з психологом, який порадить, як краще вчинити конкретно у їхньому випадку. Якщо дитина поки не здатна всидіти на уроці лише тому, що у неї ще не сформовані мисленнєві процеси, які працюватимуть вже за півроку, навчання стане тільки додатковим стресом для неї та вчителя, — каже Олена Галай. — Дитина може побачити, що шкільна програма дається їй тяжче, ніж однокласникам, а це негативно вплине на її психологічний розвиток та самооцінку. Якщо дитина все робитиме вчасно (звичайно з допомогою батьків, вчителів і психологів), вона почуватиметься набагато краще і впевненіше.

Важливу роль у пристосуванні до навчання для першокласника відіграє перша вчителька, адже саме вона має допомогти малечі зрозуміти, що в них є все для того, аби осилити програму, каже психолог.

— Перша вчителька відіграє дуже важливу роль для дітей. В цей віковий період вона стає найбільшим авторитетом. У ці декілька років авторитет батьків, можливо, інколи навіть стає трішки меншим від авторитету вчительки. Це проявляється навіть у тому, що повертаючись додому дитина каже: «А наша вчителька казала, що має бути саме так…». Тому дуже важливо знайти ту вчительку, яка допоможе дитині відчути, що вона зможе впоратися з навчальною програмою і що в неї для цього є все. Допоможе зрозуміти, що нормально коли комусь краще вдається щось одне а їй, щось інше, — говорить експерт.

За словами психолога, в деяких випадках погані стосунки з першою вчителькою можуть дуже згубно вплинути на дитину.

— В кожного є свій характер, своя нервова система і свої батьки. Якщо дитина емоційно слабша, її критикують вдома і до цього ще додати зневіру вчителя, це може стати каталізатором, який запустить заниження самооцінки і потім дитині дуже складно без допомоги спеціаліста розкритися і реалізувати весь свій творчий та інтелектуальний потенціал, — говорить Олена Галай. — Але якщо батьки правильно виховуватимуть дитину, вона не настільки емоційно чутлива і братиме критику вчителя не так близько до серця.

Тож важливо при виборі першого вчителя звернути увагу на відгуки інших батьків та власні відчуття, адже батьки й самі добре розуміють, що саме потрібно їхній дитині, каже психолог.

— Потрібно звернути увагу на відчуття, які виникають при ближчому спілкуванні з вчителем у батьків і, звичайно на відгуки. Зараз в нас є всі можливості перепитати та дізнатися більше про те, як вчителька справляється з різними дітьми, — каже Олена Галай. — Кожна мама розуміє потреби своєї дитини. Якщо дитина більш активна, варто розуміти, що їй складніше буде дотримуватися дисципліни. Тоді потрібно обирати не більш терплячу вчительку, а таку, яка зможе притримувати дисципліну. Ту важливо справді розуміти, що потрібно власні дитині та чи є це в компетенції вчительки.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3810.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.