Обстеження, тести та ізоляція: стало відомо, як проходить медичний огляд призовників Тернопільщини в умовах карантину

Опубліковано в На часі Автор  Мар'яна Креховець 17.07.2020

Під час пресконференції у ОДА  заступник начальника управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Лідія Чайковська розповіла про особливості обстеження призовників в умовах карантину.

Вона зазначила, що тепер, окрім обов’язкових обстежень, призовники повинні пройти тестування на COVID-19.

— Враховуючи, що призов проходить в умовах карантинних заходів, окрім обов’язкового спектру аналізів і обстежень, призовник повинен пройти тест на імуноглобулін М, що підтвердить або спростує коронавірусну інфекцію у призовника,  — повідомила Лідія Чайковська.

Вона повідомила, що для цього з резервного фонду облдержадміністрації рішенням комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було виділено 45 тисяч гривень на придбання тестів для визначення імуноглобуліну М.

— Цей аналіз проводиться у районах області, де призовники приходять на призовну комісію і, при необхідності, для перевірки позитивних результатів аналіз проходить у лабораторному центрі нашої області у Тернополі, — розповідає Лідія Чайковська. — Згідно алгоритму дій, військові комісари та працівники військомату повинні таких призовників ізолювати, забезпечити захист своїх працівників і інших призовників, які контактували із даною особою. І лише після визначення аналізу імуноферментним і методом полімеразної ланцюгової реакції ми можемо зробити висновок, чи призовник переніс коронавірусну інфекцію чи він хворіє нею на сьогоднішній день.

Зі слів заступника начальника управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації, у разі виявлення у особи імуноглобуліну М, вона повинна пройти ізоляцію.

— З метою убезпечення військових частин і військовослужбовців які в них служать кожен призовник який прибуває на військову службу, проходить 14-денну ізоляцію. Протягом цього періоду медичні працівники спостерігають за ним, проводять клінічний огляд, щоб він не захворів сам та не заразив військовослужбовців у частині де він буде служити, —  зазначає Лідія Чайковська. —  Наявність позитивного імуноглобуліну М ще не свідчить, що призовник хворий. Обов’язково після позитивного результату проводять обстеження методом ПЛР, яке дає 99% достовірності. Якщо методом ПЛР виявлено від’ємний аналіз, ми можемо з впевненістю сказати, що цей призовник не є хворим на коронавірус.

До слова, серед призовників весняного призову було виявлено 4 позитивних аналізи на імуноглобулін М.

Фото: з відкритих джерел 

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3776.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.