У Тернополі розповіли про особливості «карантинного» призову

Опубліковано в На часі Автор  Мар'яна Креховець 16.07.2020

Не дивлячись на те, що весняному призову на строкову військову службу підлягають особи, які щойно закінчили ВНЗ позбавляти їх права продовжити навчання ніхто не буде.

Про це під час прес-конференції виконуючий обов'язки Тернопільського обласного військового комісара полковник Олександр Скумбрій, перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Дем’янчук та заступник начальника управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Лідія Чайковська.

Як зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Ігор Дем’янчук, у зв’язку з переносом сроків призову з квітня — червня на травень — липень 2020 року під нього підлягають й особи, які щойно здобули ступінь бакалавра. Та попри це вони все ще можуть продовжити навчання.

— Необхідно враховувати карантинні заходи, впровадження яких зумовило перенесення призовної кампанії і організувати взаємодію на рівні обласних та районних державних адміністрацій, військових комісаріатів з місцевими органами освіти і науки та навчальними закладами й вирішити питання призову на військову службу громадян, які закінчили навчання та планують його продовжити, — повідомляє Ігор Дем’янчук. — Відповідно до листа Президента від 7 липня 2020 року №4601364 потрібно провести призовними комісіями всіх рівнів ретельне вивчення зазначеної категорії призовників.

Він наголосив, що разом з головою облдержадміністрації, Володимиром Трушем, за необхідності, готові взяти під особистий контроль виконання цього рішення.

— Я гарантую від імені голови обласної державної адміністрації, Володимира Труша, що в жодному випадку права призовника на освіту не буде порушено. Призовна комісія буде ретельно вивчати кожну справу абітурієнта для того, щоб особи, котрі мають намір продовжити навчання реалізували це право, — говорить Ігор Дем’янчук. — Ми будемо оперативно реагувати на всі звернення, індивідуально підходити до кожного випадку і діяти відповідно до закону та вказівок, наданих нам Офісом Президента.

Для того, щоб подати клопотання про відстрочку військової служби для продовження навчання, необхідна власноруч написана заява та довідка від навчального закладу, каже  виконуючий обов'язки Тернопільського обласного військового комісара полковник розповів Олександр Скумбрій.

—  Таким громадянам треба написати власноруч заяву військовому комісаріату і надати довідку з того навчального закладу, де він є кандидатом для вступу. Довідка має бути затверджена не деканатом, а ректором, з печаткою закладу. Це дуже важливо, — зазначив він.

Крім того, заступник начальника управління охорони здоров'я Тернопільської обласної державної адміністрації Лідія Чайковська повідомила, що цьогоріч крім обов’язкових обстежень призовники повинні здати тест на імуноглобулін.

— Призов 2020 має свої особливості і в методах обстеження осіб, які йдуть служити нашій Вітчизні. Враховуючи, що він проходить в умовах карантинних заходів, окрім обов’язкового спектру аналізів і обстежень, призовник повинен пройти тест на імуноглобулін М, котрий підтвердить або спростує коронавірусну інфекцію у призовника, — інформує Лідія Чайковська. Цей аналіз проводиться у районах області, де призовники приходять на призовну комісію і при необхідності, для перевірки позитивних результатів, аналіз проходить у лабораторному центрі нашої області у Тернополі.

Нагадаємо, що весняний призов на строкову військову службу мав розпочатися 1 квітня, та, у зв’язку з пандемією COVID-19, почався на початку травня. Триватиме він до 30 липня.

 

 

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3764.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.