Версія для друку

Мистецький фестиваль «Ї» у Тернополі: які сюрпризи готують організатори?

Опубліковано в На часі Автор  Світлана Близнюк 28.04.2019

Ексклюзивні презентації, цікаві лекторії, кінопокази та перфоменси, нові обличчя та багато інших сюрпризів вже готові показати глядачам організатори Мистецького фестивалю «Ї», що триватиме у Тернополі із 3 до 5 травня.

Цього року захід пройде вже у сьомий раз, і від часу заснування, як відзначають його творці, фестиваль дуже виріс. 

- Підготовку до фестивалю ми розпочали ще з минулої осені. І нарешті цього року усі п’ять напрямків фестивалю: література, музика, лекторії, кінопокази та художні виставки - представлені у повному обсязі. До нас приїдуть митці з Польщі, Грузії та Шотландії. Будуть і ексклюзивні події, зокрема, фотовиставка і презентація книги Анатолія Дністрового, Раяна Ван Вінкла, Дари Корній, Анастасії Левкоєвої. Вперше захід відвідає Юрій Позаяк. Також будуть події, які матимуть вікові обмеження "18+", - розповідає один із організаторів Юрій Матевощук.

Він також зазначив, що цього року фестиваль триватиме не традиційні три дні, а чотири, адже перші заходи розпочнуться вже у четвер, 2 травня. Офіційне ж відкриття пройде ввечері 3 травня.

Організатори фестивалю радіють, що близько 65% відвідувачів приїдуть на «Ї» з інших міст.

- Цікаво, що дехто називає «Ї» молодіжним фестивалем, але це не зовсім так. У нас є дуже велика група людей, віком 45-60 років, яка купує квитки і відвідує наші події. Ми дуже тішимосянею. І це дуже класно, коли люди різних поколінь разом відвідують подібні заходи, - зауважує Юрій Матевощук.

Додамо, що загалом у фестивалі візьмуть участь понад 160 учасників.  Це -в ідомі письменники: Юрій Іздрик, Сергій Жадан, Іван Байдак, Юрій Винничук, Юрій Андрухович, Ростислав Семків, Андрій Бондар, Дмитро Лазуткін та інші, а також гурти «Tvorchi», «Жадан і собаки», «Один в каное», TikTu, Фіра.

Родзинкою фестивалю стане кіно-театральна сцена, де відбудеться показ фільмів «Будинок слова», «Коли падають дерева», а також світлодіодне шоу від театру «Метаноя».

Зазначимо, що наразі вартість квитка на фестиваль становить 220 гривень. Ціна квитків під час фестивалю становитиме 250 грн.