Тернополян на доброчинній основі запрошують подивитися на неймовірну розкіш

Опубліковано в На часі Автор  11.02.2019

Протягом двох днів лютого-березня на доброчинній основі тернопільська етногалерея «Спадок» започатковує ініціативу проведення тематичних екскурсій на доброчинній основі для всіх  відвідувачів і поціновувачів автентики.

Мета такого благочинного заходу: наблизитися до самобутньої культури Поділля  й ознайомити людей із вишиваною красою  регіонів України, дослідити цей етнопростір, відчути його вібрації; виявити вплив традицій, поклик минулого на сучасну людину в урбанізованому суспільстві.

—  Ми хочемо показати неймовірну розкіш традиційного вбрання, красу речей. Навчити  відрізняти борщівську сорочку від поліської, гуцульські запаски від полтавської плахти, впізнавати баламути, дукачі, зґарди, «чубаті» весільні головні  убори. Ми разом зануримося  у прабабусину скриню скарбів, де віками збиралося придане, пізнаємо  магію орнаментів, автентичного вбрання, співу, обрядів, і намагатимемося змінити своє уявлення про українське традиційне мистецтво. Для найдопитливіших відвідувачів даємо можливість дізнатися більше про захопливий світ пращурів, — поділилися у facebook  представники етногалереї.

Ініціатори додають, що галерейний простір тернопільської галереї «Спадок» – це спадок з усієї України, мозаїка пам’яток  її регіонів: Поділля і Галичини, старовинних експонатів з Буковини, Львівщини, Покуття, Київщини, Чернігівщини,Полтавщини, Слобожанщини. Він налічує майже 5000 рідкісних старовинних артефактів народної творчості, автентичні зразки ужиткових речей,   козацькі та писані домашні ікони, трійці, колекційні рушники, глиняні вироби та  кераміка, килими,крайки, горсики, сорочки, предмети побуту,рідкісні документи, фото інсталяції та багато іншого цікавого.

Програма зустрічей:

  • 12 лютого «Вишивання, як традиція і набуття нових умілостей» (запрошуємо представників організації ПЛАСТ і всіх бажаючих)
  • 14 лютого «Міжнародний день дарування книг в етногалереї «СПАДОК»(запрошуємо працівників бібліотечної сфери і бажаючих долучитися до екскурсії)
  • 15 лютого «Традиції та побут галичан на прикладі колекції етногалерії «СПАДОК»( запрошуємо голів ОССБ і бажаючих долучитися до екскурсії)
  • 19 лютого «Від козацьких ікон до національних оберегів у вишивці» ( запрошуємо військовослужбовців та учасників АТО,ОСС і бажаючих долучитися до екскурсії)
  • 22 лютого «Екскурсія з перекладом. етногалереї «СПАДОК» (запрошуємо іноземних студентів гостей і бажаючих долучитися до екскурсії)
  • 25 лютого «Знайомтесь - етногалереї «СПАДОК» Відома – невідома колекція»(запрошуємо гідів, представників туристичних фірм і всіх бажаючих)
  • 27 лютого «Екскурсія з найвдалішою фотосвітлиною у галерейному просторі»(запрошуємо студентів, учнів та всіх бажаючих)
  • 8 березня «Борщівська чорно вишита сорочка. Історія творення і легенди»( запрошуємо осередки ГО, товариства)

Варто зазначити, що запис на групові екскурсії за попередньо за домовленістю тел.: 0972095974,0973172663.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3818.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.