Архітектура, квіти, вишивка цвітуть на прикрасах тернопільської майстрині (фото)

Опубліковано в Історія тижня Автор  08.06.2018

Майстриня народної творчості художнього бісероплетіння Неля Чухрай своїми руками під музику виготовляє неповторні гердани, браслети. На її плетених роботах можна побачити неабиякої краси троянди, вишивку, Острівець закоханих і навіть пам’ятник Соломії Крушельницькій.

— Скільки часу ви займаєтеся виготовленням виробів із бісеру?

— Плетінням виробів з бісеру займаюсь відносно недавно. Близько 3-х років. Колись придбала станок. Пробувала працювати на ньому, але не вийшло. Тому відклала роботу на якийсь час. Згодом повернулась до заняття. Спробувала ще раз. І таким чином на світ з'явився спочатку один браслет, згодом інший, потім почала створювати гердани та інші прикраси з бісеру. Я починала із в'язання гачком, потім була вишивка, в'язання на спицях, валяння... Зрештою, останній рік зосереджена більше на роботах з бісеру.

— Мабуть, у ваших роботах переважає якась конкретна тематика чи щоразу передаєте на вироби щось нове і незвичайне?

— В основному працюю з незвичними візерунками. Люблю гердани-картини. Раніше використовувала вже створені кимось схеми до таких прикрас. Зараз все частіше проектую такі схеми сама, тому в доробку є багато авторських прикрас.

— Для повноцінної роботи які основні засоби, інструменти вам потрібні?

Якщо говорити про гердани, то звісно потрібен бісер, нитки та станок, за допомогою якого буде "народжуватись" прикраса. В деяких випадках використовую намистини. Якщо виготовляю браслети, то застосовую ще й металеву фурнітуру.

— В найкращі свої роботи ви вклали немало натхнення. Робота над герданами та браслетами для вас більше, аніж захоплення?

— Так, бісероплетіння на станку – це відпочинок, це перезавантаження, це енергія, це пристрасть... Звісно моя енергетика передається на виріб. Саме тому я працюю в основному пізно ввечері і під музику. Не можу без неї творити. У ті хвилини, коли телефон мовчить і в дім ніхто не заходить, твориться найбільше та найкраще.

— А скільки приблизно часу вам потрібно, аби виготовити ту чи іншу прикрасу?

Є прикраси, над якими я працюю місяць, а є такі, що створюються за годинку. Праця над кожним виробом не є важкою, адже вона є улюбленою.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.05.2020 soroka
"Вимагаємо пояснень від Шмигаля стосовно поїздки Яценюка у Чернівецьку область", – тернопільський нардеп Андрій Богданець
Народні обранці від «Слуги Народу» спрямували депутатське звернення до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з приводу спільного…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

DSC_3810.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.