«До квартири її принесла кішка»: як у Тернополі собака знайшла свій дім

Опубліковано в Історія тижня Автор  Мар'яна Креховець 17.08.2020

Цих вихідних весь світ святкував День безпритульних тварин.

Це свято було започатковане ще на початку 1990-х на підтримку ініціатив волонтерських організацій із захисту домашніх тварин, які залишилися без нагляду.

З нагоди свята «Сорока» поспілкувалася з власницею собаки, яку ще цуценям залишили під чужим під’їздом, та, все ж вона змогла знайти свій дім.

Світозара Хома розповідає, що Діна живе у неї вже близько 10-ти років. Ще цуценям Діну підкинули під будинок а потім вона почала заходити до під’їзду.

– Найімовірніше її підкинули. Раніше в нас до під’їзду вже кілька разів підкидали тварин. Зазвичай цуценята, залишені без нагляду пищали, а  вона вела себе досить спокійно. Лежала собі мовчки, можливо вона була трошки ослаблена.  Вона жила в дворі близько тижня. Я підгодовувала її та й сусіди трохи їжі виносили, – розповідає жінка.

Світозара Хома згадує, що рішення забрати собачку додому прийняла її кішка Ніка.

 – Одного разу я прийшла з роботи і залишила вхідні двері привідкриті, а сама пішла на кухню по їжу для песика. Моя кицька, Ніка, ніколи не виходила з квартири. А цього разу вона вийшла до собаки і почала її обнюхувати, – згадує пані Світозара. –  Коли я повернулася до квартири за водичкою кішка взяла собаку за шкірку (так як вони кошенят носять) і занесла в коридор. Тоді я вирішила подивитися як вони поладнають.

Поладнали домашні улюбленці між собою доволі швидко.

– Звичайно мені довелося пояснювати рідним як в квартирі житимуть кіт та собака, але так живемо по сьогоднішній день. Вони досі разом. Вже 10 років. Мисочки одна біля другої. У них своя ієрархія. Дуже чітко розподілено що чиє. У них, фактично, є своя ієрархія: Ніка може собі дозволити заглянути в собачу мисочку, а Діна в її – ні. Собака її навіть деколи боїться. Якщо киця не має настрою гратися вона засичить так, що собака ховається під диван і може годину там сидіти, – розповідає жінка. Трохи пізніше кицька почала її й вилизувати (так як вони миють кошенят). Це вона робить і по сьогодні. Вже велика собака дає киці мордочку щоб вона її мила. Так вже в них заведено.

Світозара Хома розповідає, що Діна – надзвичайно віддана собака.

– Вона постійно дивиться в очі. В нас був період, коли разом з нею ми приїхали в гості в приватний будинок, де вона могла гуляти самостійно. Але сама Діна ніколи не виходила, –  пригадує жінка. – Вона завжди чекає, що з нею хтось має бути. Хоча, мені здається собаки всі вірні. Напевно так навіть люди не вміють.

Пані Світозара говорить, що на початку вагалася стосовно того, чи варто залишати Діну в себе.

–  В мене все життя були домашні тваринки, хоча я, чесно кажучи, більше люблю котів. Але вагалася я тому, що собаку потрібно вигулювати, а я з ранку до вечора на роботі. То ж переживала більше за її комфорт, – каже жінка. –  Але ми дуже швидко привикли одне до одного. Проблем з нею не було ніяких. Діна нічого не ламала і не дерла. Вона перебрала багато повадок кицьки. Маленькою навіть ходила в туалет в котячий лооток. Та й до нової сім’ї привикла доволі швидко.

Також волонтери соціальної ініціативи подарували Діні QR-паспорт і жетон-адресник.

Керівник Happy Animals Тернопіль, Олена Мудра, розповідає, що зараз вони активно популяризують чіпування, оформлення QR-паспортів та ідентифікацію тварин.

– В нас є закон, відповідно до якого тварини мають бути зареєстровані, але у нас  в Тернополі є мінімум зареєстрованих тварин. Тому зараз ми активно популяризуємо оформлення соціальних паспортів для тварин, – розповідає Олена Мудра. – Зараз ми маємо можливість дарувати собакам які знайшлися, або яких прийняли в сім’ю або врятували ми маємо можливість дарувати соціальний паспорт.

Жінка каже, що це важливо адже це ефективна і не дорога система захисту собак.

– Вже є приклади того, як це працює навіть у нашому місті. Саме завдяки такому чіпу вдалося знайти загубленого домашнього улюбленця, – говорить Олена Мудра.

Також вона каже, що Happy Animals Тернопіль починає розігрувати подарунки для домашніх улюбленців, серед яких є й QR-паспорти.

– Зараз ми розробили анкету яку запустимо у соціальні мережі, –  розповідає жінка. –  Ми розіграємо 10 QR-паспортів, 10 чіпів, 10 будиночків для котиків і набори корму для котів та собак. Це також допоможе нам зрозуміти, скільки тварин є у нашому місті.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

29.09.2020 soroka
На полях «Бучачагрохлібпрому» розпочали збір соняшнику (відео)
Перші врожаї соняшнику почали збирати на полях ТзОВ «Бучачагрохлібпром». На ділянках біля «Об'їзної» працює десять…

Подорож вихідного дня

23.06.2020 Ольга Бажан
Золотопотіцький замок: бюджетна подорож на вихідних
Карантинні обмеження внесли свої корективи у плани туристів, однак жителі Тернопільщини мають чимало цікавих місць…

Місто в кадрі

DSC_3811.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.