«Весняна алергія може перейти у бронхіальну астму», – тернопільський імунолог

Опубліковано в Історія тижня Автор  11.04.2019

Свербіж, чхання, сльозотеча та нежить навесні можуть бути симптомами сезонної алергії – полінозу, причиною якого є рослинний пилок дерев, чагарників та трав.

Що таке поліноз, як його лікувати та про можливі ускладнення, нам розповіла головний позаштатний імунолог управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Христина Господарська.

– Часто люди можуть прийняти поліноз за простудне захворювання, адже симптоми є подібними. Скажіть, як вирізнити алергію?

– Основною відмінністю простуди від полінозу є підвищення температури тіла. Зазвичай весняна алергія має сезонний характер. Люди, які нею хворіють, знають, що в них приблизно в одну і ту ж пору щороку з’являється  свербіж, чхання, сльозотеча та нежить. Вони, на відміну від застуди, не зникають за 3-4 дні, а тривають довше.

– Чи впливає на прояви алергічних реакцій зміна погоди?

– Так, звісно. У дощовий день ознаки алергії можуть слабшати, бо пилок, який є алергеном, осідає з вологою чи дощем. Його концентрація у повітрі меншає, а тому алергіки почуваються краще. У сонячну погоду – все навпаки загострюється.

– Від чого залежить тривалість полінозу?

– Справа у тому, що дерева, які викликають алергію, можуть цвісти у різну пору. В одному місці цвітіння – вже у розпалі, в іншому – може лише починатись. Відповідно вітер розносить пилок на великі відстані, тим самим спричиняючи алергічну реакцію у людей, схильних до цього.

– Від чого залежить важкість проявів алергічних симптомів?

– Алергічна реакція залежить від чутливості організму та концентрації пилку в повітрі – чим вона вища, тим сильніше виражені симптоми полінозу. Важкість клінічних проявів не залежить від рослини, а від організму.

– Люди якого віку найбільш схильні до алергії?

– Зазвичай перші алергічні прояви з’являються в дитинстві, але в дорослому віці також трапляються часто. Схильність до алергічних реакцій обумовлена генетично. Коли гени починають себе проявляти – залежить від стилю життя, стану здоров’я, екологічних факторів, регіону проживання. Важко сказати пацієнтові, чому алергія дала про себе знати саме зараз, а не 5 чи 10 років тому.

– Чи є небезпечним самолікування полінозу?

– Будь-яке самолікування завжди закінчується сумно. Найменша шкода – це неконтрольовані побічні ефекти від ліків, а найгірше – це неконтрольований перебіг захворювання. Зрозуміло, що чим довше людина займається самолікуванням, тим гірше. Затягування значно ускладнює ситуацію. Тим більше, люди, які мають алергічні реакції на пилкові алергени, це – «кандидати» у захворювання на бронхіальну астму. Окрім цього ускладненнями полінозу можуть бути важкі риніти та кон'юнктивіти. Це вагомий аргумент для того, аби вчасно звернутись до лікаря.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.06.2019 soroka
Ігор Побер: «Заява про розпуск парламенту значно підняла рейтинги президенту та його команді»
Конституційний суд визнав законним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Відповідне рішення ухвалили…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.