У мережі з’явилося унікальне відео кавалерії на Тернопільщині міжвоєнного періоду (відео)

Опубліковано в Історія тижня Автор  soroka biloboka 01.04.2019

Унікальне відео, яке датується 1937 роком і було зняте на теренах Тернопільської області, з’явилося у мережі.

На ролику відображено процес відбору та перевірки коней для кавалерії, яка перебувала у селі Ягільниця Чортківського району, що на Тернопільщині. Відео опублікували у групі «Kremenez Umland bis1939».

– Поділля. Ягільниця. Відбір найкращих коней для кавалерії 1937 рік, – йдеться у підписі до відео.

Також коротку відеохроніку завантажили на канал «Галичина УСС» в YouTube:

– Короткометражний фільм про Ягільницький кінний завод. Який вирощував й постачав відмінних коней для польської армії. За відмінних скакунів, кінзавод отримував численні нагороди, – йдеться в описі старого відео на YouTube.

До слова, Ягільницький кінний завод у Чортківському районі Тернопільської області був створений приблизно наприкінці 1930-х років і розміщувався у панському маєтку. Згідно історичних джерел, його засновником став граф Лянцкоронський. Кінний завод на Тернопільщині отримав статус одного з найбільших на території північно-східних воєводств ІІ Речі Посполитої. Він займався вирощенням чистокровних скакунів, яких спрямовували на потреби польської кінноти.

Під час німецько-радянської війни господарство було зруйноване, а в травні 1944 року завод відновив свою роботу. Ягільницький кінний завод здобув славу одного з кращих у своєму роді. Коні, вирощені у цьому куточку Тернопілля, не раз ставали чемпіонами та рекордсменами виставок народного господарства СРСР і УРСР. Окрім того, ягільницькі скакуни і дотепер продовжують високо оцінюватися на міжнародних виставках.

Сьогодні кінний завод на Тернопільщині є державним підприємством, також на цьому об’єкті відкритий музей історії господарства, працює кінно-спортивна школа. Це підприємство займається конярством. Щоправда, восени 2017 року навколо Ягільницького кінного заводу розгорівся скандал, адже тоді із Києва працівники отримали наказ ліквідувати півсотні коней. Більше того, і хоч історично славетний кінний завод на Тернопільщині продовжує роботу, через нестачу фінансування кількість скакунів на ньому скорочується.

 

Прокоментувати:СОЦІУМ

19.05.2019 soroka biloboka
Кеpівників багатокваpтиpних будинків запpошують на навчання у ТНЕУ
Теpнопільський національний економічний унівеpситет оpганізовує навчання за освітньою пpогpамою підготовки голів, упpавителів багатокваpтиpних будинків «Модеpнізація…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3796.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.