Віктор Овчарук: «Потрібно шукати компромісні варіанти щодо реформування субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою області»

Опубліковано в Політика Автор  soroka 02.04.2020
На цьому наголосив очільник обласної ради під час онлайн наради з представниками Мінрегіону та парламентарями.

Також у нараді взяли участь члени Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, експертами щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою Тернопільської області.

Більшість столичних експертів дотримуються думки, що на Тернопіллі 17 існуючих районів потрібно укрупнити до трьох – Тернопільський, Кременецький та Чортківський.  За пропозицією відповідних управлінь облдержадміністрації, їх повинно бути чотири – ще і Бережанський.

– Маємо спільно шукати компромісні варіанти, які працюватимуть на користь Тернопільщини та її жителів. Тільки відкритість та широке обговорення за участі представників органів місцевого самоврядування, народних депутатів Верховної Ради України від Тернопільщини, асоціацій, організацій громадянського суспільства та кола експертів дасть позитивні результати для напрацювання правильних пропозицій та рішень щодо реформування субрегіонального (районного) рівня адміністративно-територіального устрою. Однак, головна проблема поточного етапу адміністративно-територіального реформування – невизначеність повноважень, які виконуватимуться органами місцевого самоврядування субрегіонального рівня. Держава має подбати про функціональність субрегіональної ланки. Бо йдеться про якість послуг у сільських територіях та зручність для людей, – зазначив Віктор Овчарук.

Депутатський корпус Тернопільської обласної ради неодноразово звертався до керівництва держави з приводу врахування пропозицій щодо моделювання системи адміністративно-територіального устрою в частині Тернопільської області. Наприклад, прийнято звернення, у якому зокрема йдеться: «Щодо районів, то станом на сьогодні пропонується їх укрупнення з єдиною метою – утворення префектур, де префекти, як передбачається, здійснюватимуть адміністративний нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування (територіальних громад) та координуватимуть діяльність місцевих органів виконавчої влади на підзвітних їм територіях. При цьому райони (округи) не матимуть жодних фінансово-господарських функцій. Вважаємо, що за таких повноважень недоцільно створювати укрупнені райони (округи), а залишити на обласному рівні одну префектуру».

Прокоментувати:

СОЦІУМ

30.05.2020 soroka
Олег Сиротюк: "Завдяки місцевому самоврядуванню в Україні не повторився коронавірусний сценарій Уханя та італійських міст"
Україні вдалося уникнути масового зараження та тисяч смертей від коронавірусу завдяки оперативним й зваженим діям…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

MaPq8GwEnww.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.