«Якби закон про мову прийняв парламент ще першого скликання, то в Україні не було б жодного «майдану»!» – нардеп Микола Люшняк

Опубліковано в Політика Автор  soroka biloboka 26.04.2019
Депутати Верховної Ради України проголосували довгоочікуваний закон про забезпечення функціонування української мови як державної.

Цей документ підтримали 278 народних обранців. Проти проголосували 38 депутатів, ще 25 не голосували, а 7 – утримались. В числі тих, хто проголосував «за» і народний депутат з Тернопільщини від БПП Микола Люшняк.

– Нарешті депутати прийняли закон про мову. Це новий виток розвитку України. Законопроект розглядали майже два місяці, документ зазнав чимало правок, що дозволило вдосконалити його. Саме завдяки цьому законові українська мова лунатиме скрізь у публічному просторі. Я вважаю, що це чудово, адже будь-яка державність твориться завдяки національній свідомості людей. А що таке національна свідомість? Це те, що об’єднує громадськість: віра, історія, культура і, звісно ж, мова. І якщо ми хочемо розбудовувати Україну, хочемо, щоб наша держава була могутньою, економічно потужною та незалежною, повинні підтримати закон про мову, оскільки це – наша унікальна ідентичність, те, що відрізняє нас від інших держав. Все починається з мови. Якби новітня історія України розпочалася зі справжнього закону про мову, і Верховна Рада першого скликання прийняла його, то ми б не побачили жодного «майдану» і не гинули б тисячі патріотів. І мітинг, який був під стінами Верховної Ради під час розгляду цього законопроекту, свідчить про те, що українці розуміють його необхідність!  наголосив Микола Люшняк.

Народний депутат також пояснив, що закон про мову набуде чинності через два місяці після його публікації. Документ визначає українську мову єдиною державною та офіційною мовою країни. Разом з тим, дія закону не поширюватиметься на сферу приватного спілкування та релігії, але він зобов'язує кожного громадянина володіти державною мовою.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

30.05.2020 soroka
"У будь-якій іншій країні міністр одразу б подав у відставку", – Ігор Побер про ситуацію в Кагарлику
У місті Кагарлик на Київщині днями внутрішня безпека Нацполіції затримала двох місцевих поліцейських за підозрою…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.