«Результати виборів саме такі через відсутність виборчого кодексу, який ставив би кандидатів у рівні умови», – свободівець Олег Сиротюк

Опубліковано в Політика Автор  soroka 24.04.2019
За даними Центральної виборчої комісії шоумен Володимир Зеленський випередив у другому турі президентських виборів президента Петра Порошенка щонайменше утричі.
 
На думку голови фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олега Сиротюка, кожні вибори в Україні демонструють все нові і нові виборчі технології. Винятком не стали й президентські вибори 2019 року.
 
– Говорячи про президентські вибори 2019 року в першу чергу хочеться закцентувати увагу на тому, що кожних виборів ми спостерігаємо все нові і нові ноу-хау виборчих кампаній, нові виборчі технології. На жаль, в українському суспільстві і в українському законодавстві немає однакових прав і можливостей для кандидатів як на президентських чи парламентських, так і на місцевих виборах. Складається таке враження, що чим більше у кандидата зібрано коштів, чим більш кращі у нього спонсори, тим більше у нього можливостей переконувати виборця і більше шансів перемагати. Бачення «Свободи » наступне – необхідно прийняти виборчий кодекс, який урівноважив би можливості кандидатів донести свої погляди, програми однаковою мірою до виборця. На наше переконання, має бути заборонена платна політична реклама за 3 місяці до виборів. Усі кандидати і усі політичні партії мають бути поставлені в рівні права і можливості. У них мають бути однаковий ефірний час, однакова рекламна площа, вони однаково повинні їздити до виборців, незалежно від виборчих фондів. Ось тоді у нас буде реальна конкуренція програм, ідей і поглядів, – поділився своїм баченням Олег Сиротюк.
 
Свободівець переконаний, що саме виборчий кодекс допоможе викорінити вплив олігархату на результати виборів, а як наслідок унеможливить посередницьке управління країною олігархів.
 
– Україні потрібен виборчий кодекс. Він допоможе усунути олігархів від втручання у виборчу гонку. Гадаю, «Свобода» після парламентських виборів подасть у ВРУ відповідний законопроект. Держава повинна надавати усім кандидатам однакові умови. Щодо результатів другого туру цьогорічних президентських виборів, багато експертів і соціологів стверджують, що голосування є голосуванням не «за» кандидата, а – «проти». В такий спосіб люди протестують і саме тому багато виборців проголосували саме за Зеленського. Люди підтримали іншого кандидата навіть не шукаючи особливого наповнення у того кандидата. Якби український виборець на виборах не голосував за принципом меншого зла, а думав все ж таки за свої погляди і переконання, у нас би була зовсім інша картина результатів виборів. Адже постійне зомбування «непрохідні кандидати», «менше зло» і так далі перетворюють результати виборів на незнання того, що нас очікуватиме далі, – зауважив Олег Сиротюк.
Голова фракції ВО «Свобода» в облраді також розповів про загрози на майбутніх парламентських виборах:
 
– Ми чітко розуміємо, що у 2019 році загрози більші, аніж у 2014 році. Гадаю, що парламент після виборів у жовтні має всі шанси отримати одну з найбільших фракцій не просто колишніх регіоналів, а путіністів. Партії і кандидати від Кремля, Віктора Медведчука набрали на цих виборах величезний відсоток. Тобто їхнє зростання приблизно у 10-15 разів призвело до того, що вони мають усі шанси зайти в парламент величезною фракцією. Звичайно, що «Свобода» також піде у ВРУ, щоб їх зупинити і не допустити реваншу в парламенті. Більше того, у нас країна – парламентсько-президентська і ті важелі впливу, які є в парламенті, вони дадуть можливість їм впливати на порядок денний української політики. В свою чергу така велика підтримка проросійських політиків вказує на те, що в парламенті їхня фракція налічуватиме близько сотню депутатів і стоїть питання, хто їх зупинить, якщо не «Свобода», – наголосив Олег Сиротюк.

Прокоментувати:СОЦІУМ

19.05.2019 soroka biloboka
Кеpівників багатокваpтиpних будинків запpошують на навчання у ТНЕУ
Теpнопільський національний економічний унівеpситет оpганізовує навчання за освітньою пpогpамою підготовки голів, упpавителів багатокваpтиpних будинків «Модеpнізація…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3787.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.