«Суспільство, голосуючи за президента, через низку причин не ототожнює його з головнокомандувачем», – свободівець Олег Сиротюк

Опубліковано в Політика Автор  soroka 19.04.2019
Уже цієї неділі, 21 квітня, в Україні відбудеться другий тур президентських виборів-2019. Обирати українцям доведеться із двох лідерів першого туру – Володимира Зеленського та Петра Порошенка.
 
Своїми думками та очікуваннями щодо волевиявлення поділились і тернопільські політики. Так, голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк підкреслив, що сьогодні суспільство, голосуючи за президента, з певних причин не ототожнює його з головнокомандувачем.
 
– У реаліях нашої країни – чим більша в президента фракція, тим це збільшує його повноваження та можливості впливу. Так, справді, в країні – війна, хоч за ці 5 років влада по-різному маніпулювала цим поняттям. В нас було і АТО, і ООС. Коли було вигідно говорили «війна», коли було невигідно – не говорили цього. І суспільство інформаційно розмивало сприйняття того, що в країні ці процеси відбуваються. На фоні корупційних скандалів всі забували, що на сході гинуть хлопці і суспільство звертало увагу на кричущі факти розкрадання державного бюджету. В тому числі в обороні, закупівлях і так далі. Чинна влада маніпулювала і гралась із законодавством. Коли в країні війна, то президент це, в першу чергу, головнокомандувач, але як тоді Генпрокурор може не мати юридичної освіти. З огляду на це суспільство, голосуючи за президента, не ототожнює його з головнокомандувачем. Влада сама призвела до розмивання базових понять, які мали б бути в нас в умовах реальних військових дій, – пояснив Олег Сиротюк.
 
Також свободівець наголосив на важливості об’єктивного висвітлення виборчого процесу в ЗМІ.
 
– Жодному кандидату  в президенти не личить уникати спілкування із журналістами. Чинний президент, який за 5 років провів лише три великі прес-конференції, також не є прикладом спілкування із пресою. Суспільство повинно дати свою оцінку кандидатам. Потрібно, щоб не лише лояльні засоби масової інформації  ставили запитання, що ми останніх два тижні спостерігаємо на українських каналах – кандидати приходять, а їх і з однієї сторони хвалять, і з іншої пригладжують, і звідти плескають. Має бути абсолютно об’єктивна можливість доступу усіх ЗМІ, щоб питання були не «тепличні» а достатньо жорсткі, – зазначив Олег Сиротюк.
 
Окрім цього, голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді пояснив, яким має бути основне завдання електорату.
 
– Ключове завдання виборці в нашій країні, я вважаю, вимагати від влади, щоб ваші переконання, які ви виразили в першому турі виборів, були втілені тією владою, яка буде обрана у другому, – підсумував свободівець.

Прокоментувати:СОЦІУМ

19.05.2019 soroka biloboka
Кеpівників багатокваpтиpних будинків запpошують на навчання у ТНЕУ
Теpнопільський національний економічний унівеpситет оpганізовує навчання за освітньою пpогpамою підготовки голів, упpавителів багатокваpтиpних будинків «Модеpнізація…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.