«Суспільство, голосуючи за президента, через низку причин не ототожнює його з головнокомандувачем», – свободівець Олег Сиротюк

Опубліковано в Політика Автор  soroka 19.04.2019
Уже цієї неділі, 21 квітня, в Україні відбудеться другий тур президентських виборів-2019. Обирати українцям доведеться із двох лідерів першого туру – Володимира Зеленського та Петра Порошенка.
 
Своїми думками та очікуваннями щодо волевиявлення поділились і тернопільські політики. Так, голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк підкреслив, що сьогодні суспільство, голосуючи за президента, з певних причин не ототожнює його з головнокомандувачем.
 
– У реаліях нашої країни – чим більша в президента фракція, тим це збільшує його повноваження та можливості впливу. Так, справді, в країні – війна, хоч за ці 5 років влада по-різному маніпулювала цим поняттям. В нас було і АТО, і ООС. Коли було вигідно говорили «війна», коли було невигідно – не говорили цього. І суспільство інформаційно розмивало сприйняття того, що в країні ці процеси відбуваються. На фоні корупційних скандалів всі забували, що на сході гинуть хлопці і суспільство звертало увагу на кричущі факти розкрадання державного бюджету. В тому числі в обороні, закупівлях і так далі. Чинна влада маніпулювала і гралась із законодавством. Коли в країні війна, то президент це, в першу чергу, головнокомандувач, але як тоді Генпрокурор може не мати юридичної освіти. З огляду на це суспільство, голосуючи за президента, не ототожнює його з головнокомандувачем. Влада сама призвела до розмивання базових понять, які мали б бути в нас в умовах реальних військових дій, – пояснив Олег Сиротюк.
 
Також свободівець наголосив на важливості об’єктивного висвітлення виборчого процесу в ЗМІ.
 
– Жодному кандидату  в президенти не личить уникати спілкування із журналістами. Чинний президент, який за 5 років провів лише три великі прес-конференції, також не є прикладом спілкування із пресою. Суспільство повинно дати свою оцінку кандидатам. Потрібно, щоб не лише лояльні засоби масової інформації  ставили запитання, що ми останніх два тижні спостерігаємо на українських каналах – кандидати приходять, а їх і з однієї сторони хвалять, і з іншої пригладжують, і звідти плескають. Має бути абсолютно об’єктивна можливість доступу усіх ЗМІ, щоб питання були не «тепличні» а достатньо жорсткі, – зазначив Олег Сиротюк.
 
Окрім цього, голова фракції ВО «Свобода» в Тернопільській обласній раді пояснив, яким має бути основне завдання електорату.
 
– Ключове завдання виборці в нашій країні, я вважаю, вимагати від влади, щоб ваші переконання, які ви виразили в першому турі виборів, були втілені тією владою, яка буде обрана у другому, – підсумував свободівець.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

30.05.2020 soroka
"У будь-якій іншій країні міністр одразу б подав у відставку", – Ігор Побер про ситуацію в Кагарлику
У місті Кагарлик на Київщині днями внутрішня безпека Нацполіції затримала двох місцевих поліцейських за підозрою…

Подорож вихідного дня

15.11.2019 Анна Семенків
Видовищний Тернопіль побачили з кілометрової висоти (фото)
Попросились, щоби із нами розділили своє чергове здіймання над землею люди, яким доступна широта неба,…

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.