«Ініціативи щодо реформування галузей освіти та охорони здоров’я Збаражчини – в дії», – Валерій Савчук

Опубліковано в Політика Автор  sorokabiloboka 04.01.2019
Голова Збаразької райдержадміністрації Валерій Савчук прозвітував про діяльність та розвиток краю упродовж чотирьох останніх років.

– Збаражчина – надзвичайно благодатна земля, де мешкають працьовиті та гостинні люди і створені усі умови для всебічного розвитку та безпечного проживання людини. Екологічно чистий та потенційно привабливий продовольчий край із високоефективним сільським господарством та стабільним розвитком промисловості, – зазначив Валерій Савчук.

Так, пожвавлення ділової активності та перші кроки з детінізації, децентралізації, призвели до збільшення надходжень до бюджету. Це, за словами керівництва району, дало змогу своєчасно виплачувати соціальні гарантії для жителів та підвищувати перспективи планового економічного розвитку району на 2019-2022 роки.

 – Реалізація промислової продукції в районі у 2016 році в порівнянні з 2015 роком зросла на 61,7 % і становить 503,3 млн гривень. У 2017 році обсяги реалізованої продукції зросли у порівняні із минулим роком на 36,2 % і склали 685,3 млн гривень, – підкреслив очільник району.

Позитивній динаміці показників сприяла стабільна робота місцевих підприємств, зокрема,  ПрАТ «Тернопільський кар’єр» та ТОВ «Радехівський цукор», які є одними із основних платників податків. Необхідно відзначити, що відновлено роботу ДП «Зарубинський спиртзавод» (виробництво біоетанолу) та ТОВ «Збаразький горілчаний завод».

Ключовою галуззю, що формує основу продовольчої та економічної безпеки, у цій місцевості є аграрний сектор економіки району. За останні три роки аграрні формування району забезпечують стабільний валовий збір зерна більше 100 тис. тонн.

Кращих результатів у рослинницькій галузі досягли ФГ «Колосок» с. Чернихівці, ТОВ «Берегиня добра» с. Синява, ТОВ «Поділля» с. Стриївка, ТОВ «Славутич» с. В. Вікнини.

Окрім того, проведено організаційні заходи, створено і зареєстровано чотири сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.

– У 2015-2017 роках надходження податкових платежів і зборів до зведеного бюджету від суб’єктів підприємницької діяльності району зросли майже у 3 рази: із 76,7 млн гривень у 2015 році до 217,6 млн гривень у 2017 році. За рейтинговою оцінкою діяльності Збаразька райдержадміністрація за комплексом показників у 2015 році займала 5 рейтингове місце, у 2016 – 4 місце, а у 2017 році – 3 місце серед районів області. У 2014 році в державі розпочато децентралізацію. Відтак, створено три об’єднані територіальні громади – Вишнівецька, Колодненська, Черниховецька. Визначальним за чотири роки є позитив щодо розвитку бюджетного процесу та зростання власних доходів бюджетів району. Якщо в 2014 році власні надходження зведеного бюджету району склали 35,7 млн гривень, то в цьому році очікуємо одержати 109 млн гривень без врахування бюджетів громад, тобто доходи наших бюджетів за чотири роки зросли в 3 рази. Плануємо у 2019 році отримати 123 млн гривень власних доходів, виходячи з планового розвитку економіки району, – поділився Валерій Савчук.

Також очільник Збаразького краю запевнив, що сільські бюджети району активно сприяють розвитку стратегічно важливих об’єктів їхнього населеного пункту.

– Усі сільські бюджети району є самодостатні. Жодному бюджету не надається фінансова допомога з районного бюджету, а навпаки – сільські бюджети беруть безпосередню участь у покращенні матеріально-технічної бази установ, які розташовані в їхніх населених пунктах. Якщо в 2014 році сільськими радами було надано субвенцій більше 28 тис. гривень, в 2015 році було надано районному бюджету більше 2 млн гривень, а в цьому році – 15 млн гривень, тобто у 7 разів більше. Ці кошти використовувались на проведення ремонтів шкіл, дитсадків, реконструкції паливних, придбання медичного, шкільного та іншого обладнання, – пояснив Валерій Савчук.

Окрім цього, у район залучено додаткові кошти з державного фонду регіонального розвитку, до яких завжди долучались кошти місцевого бюджету на співфінансування робіт з будівництва чи капітальному ремонту об’єктів соціально-культурної галузі.

Капітальні вкладення району за останніх 4 роки становлять 48,2 млн гривень.

 – Сприятливіші умови передбачаються в проекті бюджету на 2019 рік. Враховуючи власні доходи, ми маємо змогу повністю забезпечити видатки на оплату праці, енергоносії, організувати харчування учнів І-ІV класів, передбачити видатки на виконання окремих програм місцевого значення, а також запланувати кошти на співфінансування об’єктів соціально-культурної сфери, – запевнив очільник райдержадміністрації.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.06.2019 soroka
Ігор Побер: «Заява про розпуск парламенту значно підняла рейтинги президенту та його команді»
Конституційний суд визнав законним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Відповідне рішення ухвалили…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3768.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.