В "УДАРі Віталія Кличка" порушили питання збільшення представництва жінок в органах влади

Опубліковано в Соціум 16.04.2024

Гендерна рівність та соціальна інклюзія – важливі складові демократичного розвитку суспільства та партійного будівництва зокрема.

Партія «УДАР Віталія Кличка» має намір розвивати лідерство жінок і виступає за збільшення їх представництва в органах влади. Про це йшлося на воркшопі «Стратегії інклюзивного розвитку партії: жіноче обʼєднання та аналіз документів політичної партії УДАР», який відбувся в Києві 12 та 13 квітня за підтримки НДІ та USAID. 

На форумі йшлося про те, що Україна посідає 66-е місце за рівнем гендерного розриву серед 146 країн світу, хоча роком раніше була на 81-му місці. Проте у найвищих органах влади України досі зберігається гендерна нерівність. Так, жінки очолюють лише 5 парламентських комітетів із 23. А в Кабміні з 21 міністра лише п’ятеро – жінки. 

Виступаючи перед учасниками та учасницями форуму, голова Центрального виконкому партії «УДАР Віталія Кличка» Артур Палатний наголосив, що потрібно боротися не просто за представництво жінок у владі, а за їх вплив у суспільстві. 

«Навіть в парламенті очільниці комітетів мало що вирішують, а вирішують за них – в Офісі Президента, де жінок майже немає. Якби були - впевнений, справи в країні йшли б краще. Наше спільне завдання - долучити до партійної роботи нових жінок-лідерок. Які будуть братися за роботу на всіх рівнях. Від представництва в органах місцевого самоврядування до найвищих позицій в органах державної влади», - заявив Артур Палатний. 

В перший день форуму учасники говорили про трансформаційні зміни у підходах до просування гендерної рівності у політиці та про переваги застосування гендерно-орієнтованого та інклюзивного порядку денного у партії. 

Також учасникам заходу було представлено доповідь про світові тенденції та закордонний досвід створення жіночих об’єднань у межах партій та результати дослідження на тему «Політична участь жінок, соціальна інклюзія в умовах війни: думки та очікування».

У другий день воркшопу відбулася змістовна дискусія про бар’єри, можливості і втрати для жінок в сучасному політичному житті. А також обговорювалася підтримка лідерства жінок у партії – практичні кроки для інтеграції гендерно чутливих інструментів. 

На завершення учасниці та учасники воркшопу спільно напрацювали ідеї для загальнонаціональних адвокаційних кампаній у контексті діяльності жіночого руху.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.05.2024 soroka
Стартував Всеукраїнський проєкт «Української команди» «Оберіг для військових»
Волонтерський штаб «Українська команда» розпочинає Всеукраїнський проєкт «Оберіг для військових». Він передбачає, що маленькі українці…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3775.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.