У ЗУНУ відкрили виставку картин, написаних пораненими бійцями Збройних Сил України

Опубліковано в Соціум Автор  soroka 13.09.2023
 
У класичному університеті Тернополя відбулося відкриття виставки картин, написаних пораненими бійцями Збройних Сил України, у межах проєкту «Воїни світла».
 
Арт-проєкт «Воїни світла» організований за ініціативою волонтерки з м. Рубіжне, громадської діячки Олени Хмельницької та тернопільського художника, випускника ЗУНУ Рустама Давлетова.
 
Професорсько-викладацький колектив, студенти та гості переглядали роботи військових, які проходять лікування та реабілітацію у тернопільських медичних закладах.
 
«Збройні Сили України щодня наближають нашу перемогу над ворогом. В окопах, на передовій вони виборюють право нам жити, навчатися, працювати. Кожен із нас повинен пам’ятати, що наш спокій – заслуга військових, тому поважаймо тих, хто стоїть на захисті нашої країни й допомагаймо їм!» – зазначив проректор з наукової роботи Микола Дивак.
 
Про історію створення арт-проєкту розповіла Олена Хмельницька.
 
«Я звертаюся до вас зі словами моєї рідної Луганщини! Луганщини української! Луганщини нескореної! Від мужнього і незламного міста Рубіжне. Цей проєкт відображає силу наших бійців, стійкість та жагу до життя. Герої  виражають свої почуття, думки й емоції через мистецтво та надихають вірити у перемогу. Завдання кожного із нас знати і завжди пам'ятати, яку страшну ціну платять мільйони українців за волю та незалежність нашої держави!»  розповіла Олена Хмельницька.
 
Такі спільні проєкти мають майбутнє, адже сила українців в єдності, згуртованості та відданості рідній державі, і зараз ми це розуміємо, як ніколи.
«У тернопільських шпиталях разом із пораненими військовими ми пишемо картини під час сеансів арттерапії – це частина комплексної реабілітації бійців. Приємно спостерігати за хлопцями, їх поглядами, посмішками, рухами, які стають впевненими. Це найменше, що ми можемо зробити для наших захисників!» - сказав Рустам Давлетов.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.09.2023 soroka
У Києві презентували нові шкільні укриття, облаштовані завдяки ініціативі Андрія Богданця та його колег
Укриття в трьох школах та дитячому садочку в Києві були відремонтовані та оснащені всім необхідним…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3815.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.