Михайло Цимбалюк розповів, яких змін потребує законопроєкт про спрощення встановлення фактів народження та смерті

Опубліковано в Соціум Автор  soroka 21.06.2022
Верховна Рада України підтримала у першому читанні Проект Закону № 7310 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей встановлення юридичних фактів в умовах воєнного чи надзвичайного стану".
 
Про це повідомив народний депутат від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк.
 
Метою законопроєкту є запровадження спрощеного порядку встановлення фактів народження або смерті особи в межах території, на якій діє воєнний чи надзвичайний стан.
 
Зокрема, ним передбачено внесення змін до ст. 317, 430 ЦПК України, якими:
 
– запроваджуються особливості провадження не лише у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території, а й встановлення таких фактів, що мали місце в межах території дії воєнного чи надзвичайного стану;
 
– заява про встановлення факту народження чи смерті особи на зазначених територіях може бути подана до будь-якого суду України, що здійснює правосуддя;
 
– заява про встановлення факту смерті особи на зазначених територіях може бути подана не лише родичами померлого чи їх законними представниками, а й іншими заінтересованими особами.
 
Крім того, передбачено звільнення від сплати судового збору заявників у справах за заявами про встановлення фактів, що мають юридичне значення, поданих у зв’язку із дією воєнного чи надзвичайного стану, збройною агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, а також у справах за заявами про порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно (зміни до ст.5 ЗУ «Про судовий збір»).
 
Михайло Цимбалюк зазначив, що зараз питання, підняте у даному законопроєкті, є важливим, однак проєкт закону потребує доопрацювання.
 
– Підняте в цьому законопроєкті питання є надзвичайно важливим і чутливим зараз. Адже насправді сьогодні є проблема стосовно спрощення реєстрації або засвідчення фактів смерті. Єдине, що в законопроєкті не передбачено дію його на окремих територіях нашої держави, а він буде чинним під час воєнного стану по всій території України. На нашу думку, це не є коректно, – каже Михайло Цимбалюк. – Коли ми кажемо, що громадянин або уповноважена особа має право звернутися на будь-якій території до будь якого суду з вимогою встановити факт смерті, це також є порушенням як мінімум трьох чинних законопроектів. В тому числі, Закону «Про судоустрій і статус суддів», тож потрібно вносити зміни і до цих законів.Тому ВО «Батьківщина» підтримує цей проєкт Закону у першому читанні та до другого подаватиме, правки щоб він став більш збалансованим.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

04.08.2022 soroka
ФГ «ГАДЗ» презентувало продукцію на найбільшій світовій виставці органічних продуктів
Фермерське господарство «ГАДЗ» взяло участь у найбільшій світовій виставці органічних продуктів «Biofach 2022», яка відбулася…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3811.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.