«Блакитна лінія» у творчості тернопільського художника Віталія Довгасенка

Опубліковано в Життя краю 28.03.2016

Відкриття виставки тернопільського художника Віталія Довгасенка відбулося 25 березня у галереї Бункермуз.

Митець створив цю серію картин в Афінах більше 10-ти років тому й вперше представляє у цілісності в Україні.

Роботи заворожують своїм контрастом співвіднесення червоного й де-не-де блакитного кольорів. Усе побачене висвітлює тему любові: навіть невеличкими літерами це слово «Love» видніється на цих блакитних лініях картин.

«Блакитна лінія» є своєрідними ілюстраціями до вірша, якого автор написав англійською «Love is no Longer a Feeling but an Object» – «Любов більше не відчуття, а об’єкт». У його монолозі Віталій Довгасенко запитує: «Ти можеш приховати любов; Ти можеш показати любов; Чи можеш ти відчути любов?».

–Граційні червоні відтінки на полотнах – це образ жінки, жіночий світ, блакитна лінія – чоловіча присутність у ньому. Ці три-чотири відсотки блакитного – те, як я сприймаю чоловіка, це завжди лінія, котра може звертати. А жінка – світ різноманіття пластики форм, відтінків. Виразити чоловіче в жіночому світі – основна ідея «Блакитної лінії» – розповідає митець Віталій Довгасенко.

 

Питання любові, яке є основним на картинах, дотикається кожного у його житті. Тому, коли роздивляєшся силуети, тобі передаються ті емоції, настрій намальованого, – ти у зображеннях бачиш себе, відчуваєш те, що хотів донести у своїх роботах автор: «Любов у почуттях, у емоціях, у гарячому пориві двох світів червоного й блакитного».

Прокоментувати:

СОЦІУМ

22.02.2024 soroka
Аграрій Петро Гадз придбав трактор для господарських потреб психоневрологічної лікарні
Герой України, власник агрокомпанії «Бучачагрохлібпром» та господарства «ГАДЗ» Петро Гадз придбав трактор «Скаут» для Тернопільської…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3810.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.