Час обмежений: активіст з Тернополя потребує допомоги

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 11.04.2023

Тернополянин Іван Циба вже більше двох років живе у Франції. В жовтні 22-річному хлопцеві поставили діагноз розсіяний склероз. За кілька місяців хвороба почала прогресувати, тож хлопцю життєво необхідні дороговартісні ліки.

Ще живучи в Україні Іван активно займався громадською діяльністю, продовжив й у Франції.

А з початку повномасштабного вторгнення хлопець активно підтримував українських біженців. Зараз йому потрібна наша допомога.

Свою історію Іван Циба розповів «Сороці».

У Францію тернополянин переїхав в січні 2021-го року, вже там хлопець почав навчатися в Університеті Сорбонна та Американській кіноакадемії.

На відео: Іван Циба з представником Швейцарії на Євробаченні-2021

Хлопець працює журналістом, композитором та займається громадською діяльністю.

Зокрема, Іван Циба є президентом міжнародної асоціації «culture and vine france».


 – Це міжнародна організація, яка організовує культурні проєкти: художні експозиції, концерти, музичні та театральні постановки. Зараз ми знімаємо фільм спільно з міністерством культури Франції. Крім того, ми відкрили спеціальний сектор для українців, та займаємося їх  супроводом лише з власної ініціативи, адже гранту у нас на це немає. Якщо говорити саме про українців, то зараз ми допомагаємо близько 40 сім’ям та орієнтовно 20 людям, які приїхали наодинці. Надаємо повну адміністративну допомогу – страхування, грошова, юридична, медична допомога тощо, – розповідає хлопець.

Іван говорить, про діагноз вперше дізнався у жовтні 2022-го року. Спочатку відчув, що самопочуття погіршилося і звернувся до лікаря. Після повного обстеження медики виявили розсіяний склероз.

– Спершу я подумав, що це і є причина, через яку я часто можу забути про якісь плани або справи, які я хотів зробити, проте лікар уточнила, що це міф, і люди дуже часто плутають розсіяний склероз з деменцією або Альцгеймером. Я міг на кілька хвилин перестати бачити, не розрізняв червоний і чорний кольори, – пригадує тернополянин.

Вже в грудні захворювання почало прогресувати.

– В мене почалися ускладнення – став дуже кволим, слабким, а проблеми з зором ускладнилися. Я  ще раз здав повний перелік аналізів і лікарі жахнулися, мені вони про це не сказали. Коли на прийомі мій лікар, який завжди дуже врівноважений і спокійний – нервував, я перелякався не на жарт. Моя мати померла минулого року від раку, тому це перше що прийшло мені на думку. Мене відправили в столицю: там більші клініки, та зокрема госпіталь Saint-Louis, в якому лікувався, до переїзду в Тулузу. Вже в Парижі після повного обстеження неврологиня сказала, що розсіяний склероз перейшов з хронічної форми у прогресуючу і мені залишилося 10 місяців. Це за умови прийому ліків. Без них це може статися буквально завтра, – розповідає хлопець. – З хронічним розсіяним склерозом люди живуть роками, а у мене…час обмежений.

Через захворювання Івану Цибі довелося залишити навчання в університеті. Лікарі сказали, що розсіяний склероз, найімовірніше, почав прогресувати через сильний стрес та навантаження. Тернополянин впевнений, що причиною став також булінг з боку його викладачки з навчального закладу. За словами Івана Циби, знаючи про його захворювання, вона не давала можливості за потреби швидше піти з заняття через погане самопочуття та написала скаргу на хлопця керівництву університету, де написала неправдиву інформацію, через що хлопець мав подальші проблеми.

– Я мріяв вступив в університет і зробив це. Щоб навчатися, щоб інтегруватися в суспільство та вступити на омріяну спеціальність, адже я обожнюю Францію, та своє місто Тулузу. Проте, я й уявити собі не міг, що у мене виявлять такий страшний діагноз та мені прийдеться пропускати заняття. В цій ситуації я вважаю викладачка мала віднестись до мене більш лояльно, відпустивши мене до лікаря. Натомість я отримав зневагу та дисциплінарну догану за те, що пішов з пар, коли почалася кровотеча. Я люблю свій університет і мрію, коли мені стане краще повернутися до навчання.

Зараз тернополянину двічі на місяць потрібно робити ін’єкції препарату «Авонекс». У Франції упаковка ліків коштує 400 євро, в Україні - втричі дорожче. Завдяки медичному страхуванню хлопець міг би отримувати медикаменти безкоштовно, однак  через вроджений гепатит В, фармацевтична компанія спеціально для нього створює модифіковану версію препарату.

Варто сказати, що лікар хлопця займається подачею його досьє в спеціальну програму «Affection Longue Durée» від французької системи охорони здоров’я, яка покриває 100 % усіх витрат на медикаменти хронічних  або смертельно-небезпечних хвороб, до яких відноситься  хвороба Івана - розсіяний склероз, однак допоки хлопець не отримав відповіді від цієї програми від змушений платити зі медикаменти зі своєї кишені.

На відео: Іван навчався в консерваторії, вів дитячих хор, де вчив з учнями авторські твори

З проханням про допомогу хлопець звернувся до організацій та благодійних фондів не лише Франції, а й інших країн. Надати фінансову допомогу погодилася клініка у Швейцарії, яка спеціалізується на розсіяному склерозі.

– Вони відповіли, що зможуть покрити мої витрати на медикаменти, але лише через два місяці. До цього мені потрібно збирати кошти на ліки, – розповідає Іван.

Зараз хлопець продовжує займатися громадською діяльністю, та працювати над фільмом. Зізнається, створити власне кіно – його мрія.

– Я знімаю стрічку з Марисею Нікітюк – відомою українською режисеркою. Вона носить назву «Ритуал» – містично-психологічна драма, – розповідає Іван Циба. – Зараз я відчуваю великий страх загубити найцінніше, що у нас є – життя. Раніше я думав, що це час. Боюся, що не встигну завершити все.

 

На відео: єдине, що втішає Івана - це зйомка його першого фільму

Івана підтримують також підтримали такі відомі світі зірки, як Андре Манукян – французький продюсер, не залишилась осторонь і представниця Франції на Євробаченні 2021 – Барбара Праві, в інстаграм зірка попросила Івана не забути запросити її на наступний виступ хлопця, та наголосила «Не думайте про погане, робіть те, що любите».

Хлопець просить друзів, знайомих та просто небайдужих людей допомогти коштами на необхідні медикаменти.

Допомогти Івану можна за реквізитами нижче:

— Рахунок для переказу по Європі:

FR65 3000 2040 7700 0000 9143 Z89 (LCL)

— По Україні:

4441114416842761 (Монобанк)

Допомогти хлопцю можна не обов’язково грошима, або ж поширивши цей пост у своїй соціальній мережі або просто елементарно написати слова підтримки чи помолитися

— Знаєте, я мрію про українські книги. До хвороби я планував замовити собі їх, аби читати рідною мовою улюблену художню літературу, а також вчити вірші, проте хвороба відклала мої плани. Якщо б ви хотіли мені допомогти літературою, я був найщасливішою людиною на світі!

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

06.12.2023 soroka
Віталій Кличко в День ЗСУ нагородив майже сотню військовослужбовців
Мер Києва Віталій Кличко в День Збройних Сил України вручив відзнаки військовослужбовцям «київських» бригад. Про…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

VuwU5xVlQYg.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.