«Жахи в Бучі – це біль і жалоба на все моє життя»: завтра у Тернополі київський художник презентує виставку картин про війну

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 25.05.2022

Завтра, 26 травня, у Тернополі відкриють персональну виставку київського художника Артема Андрейчука (Kaffelman) під назвою «Україна. Війна. 2022».

Митець розповів, що Буча, Ірпінь, Ворзель – місця його дитинства. Він важко переживав дні, коли рашисти знищували ці населені пункти та вбивали людей. Згодом він створив серію картин, які розповідають про війну в Україні.

Презентують роботу у креативному кластері Na пошті.

– Живопис – це моя зброя. Живопис – це той інструмент, яким я володію найкраще, яким я можу висвітлювати події війни. Наразі живопис – це та рівновага яка дозволяє мені триматись і жити далі і допомагати людям. Вважаю, що без мистецтва життя неможливе. Бучанські жахи це біль і жалоба на все моє життя. Взагалі, Буча, Ірпінь, Ворзель - це місця з мого дитинства, мій дід з Бородянки. Я дуже важко пережив ті дні, а потім народились картини «Свята Буча» і «Невідомі святі. Київщина». Коли працював над цими картинами, було відчуття, наче то не я малюю. Дуже дивне було відчуття, зазначив художник.

Він наголосив на тому, що зараз перебуває  в постійному творчому русі, бо реагувати треба швидко і влучно.

– Сьогодні для мене має значення все і заглиблення у власні переживання, емоції і створення мистецтва, яке підживлюватиме суспільство. У серію картин «Україна. Війна. 2022.», яка буде вперше представлена у Тернополі, входять роботи різні за стилем і технікою: тому що весь творчій процес іде на відчуттях: це абстракція, фігуратив, пейзаж, але єднає картини між собою страх, біль, сльози… каже митець.

Вхід вільний! Відкриття 26 травня о 18:00. Виставка триватиме до 15 червня.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

16.08.2022 soroka
Палатний: «Українська команда» передала для захисників рації та прибори нічного бачення
Волонтерський штаб «Українська команда» відправив на передову рації, прибори нічного бачення та інше спорядження для…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.