«Майже не вражає легені, але не виключено варіант довготривалого перебігу», – тернопільський епідеміолог про «Омікрон»

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 14.01.2022

Захворюваність на коронавірус серед дітей, медиків та вчителів зростає.

Про це повідомив заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів, лікар епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» Володимир Паничев.

– Показник захворюваності на 100 тисяч за останні 14 днів має стійку тенденцію до зростання. Ми вважаємо, що нинішнє ускладнення ситуації в області, як і загалом в Україні, викликане поширенням «Омікрону». Хочеться сподіватися, що відносна легкість коронавірусу, викликаного «Омікроном», у порівнянні з коронавірусом, викликаним варіантом «Дельта», має наслідком зменшення летальності. Попри це, є загроза тяжкого перебігу інфекції серед людей, які перебувають у групах ризику, – зазначив Володимир Паничев.

Епідеміолог також підкреслив, що «Омікрон» не вражає легені, але є небезпечним для організму за довготривалого перебігу.

– Починаючи з Південної Африки, де «Омікрон» вперше діагностували, з’явилися повідомлення про те, що мутації, які відбулися в геномі варіанту «Омікрон», сприяють підвищеній контагіозності та хвороботворності, але ці мутації є такими, що в більшості випадків не викликають тяжкого перебігу. Це загальновідома тенденція для патогенів природного походження – вони мають мутувати в бік ослаблення своїх хвороботворних властивостей. Все-таки цей вірус відрізняється більшим поширенням, властивістю викликати більше вірусне навантаження на організм. Причиною меншої летальності є те, що він майже не вражає легені, але не виключені варіанти довготривалого перебігу, особливо серед дітей. Це небезпечно з огляду на можливі ускладнення. Поки не можна розслаблятися, адже проблема залишається доволі складною, пояснив Володимир Паничев.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

18.08.2022 soroka
Новостворена футбольна команда «Бучач», яку фінансують підприємства Петра Гадза, вже здобуває перші перемоги
Новостворений футбольний клуб «Бучач» здобуває перемогу в першості Тернопільської області з футболу. Матч відбувся 14…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3768.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.